بیمه شخص ثالث «راننده‌محور» می‌شود

بیمه شخص ثالث «راننده‌محور» می‌شود

زمان انتشار : 1399/11/28 - 06:02

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از بیمه مرکزی، انتقال تخفیف‌های درنظر گرفته شده در بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از جلوه‌های صیانت از حقوق بیمه‌گذاران به شمار می‌رود.

تخفیف‌های درنظر گرفته شده برای تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث، حق مسلم کسانی است که با رعایت مقررات، قانون‌مداری، احتیاط و مسوولیت اجتماعی از مزایای قانونی بهره‌مند شده‌اند و به‌طور طبیعی حق تقدم آنان برای استفاده از این مزیت خاص محفوظ است.

طراحان آیین‌نامه جدید اعمال تخفیفات، بیش از هر مولفه دیگری برای حفظ حقوق ذی‌نفعان اصلی برنامه‌ریزی کرده‌اند و حتی برای حفظ حقوق مترتب برای دارندگان تخفیف درخصوص شیوه‌های دیگر انتقال آن هم تدابیری اندیشیده‌اند.

در این میان سامانه «سنهاب» به عنوان چشم تیزبین صنعت بیمه و مرکز داده‌های بیمه‌ای این صنعت، نقش مهمی در پایش تخفیفات دارد و نکته مهم این است که اطلاعات ثبت نشده در این سامانه‌ها با اتخاذ راهکارهایی به قوت خود باقی خواهد بود.

بی‌تردید تبصره ماده ۶  قانون بیمه اجباری شخص ثالث می‌تواند از نشانه‌های آشکار اعتمادسازی و حفظ حقوق بیمه‌گذارانی باشد که پیش از این نگرانی‌هایی برای هدررفت سال‌های قانون‌مداری خود بودند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی از ۱۶ ...