هواشناسی در باره کاهش محسوس دما در مازندران هشدار داد

هواشناسی در باره کاهش محسوس دما در مازندران هشدار داد

زمان انتشار : 1399/11/28 - 17:28

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، در این اطلاعیه آمده است که موج بارشی ابتدا روز چهارشنبه از سمت ارتفاعات غربی آغاز و سپس در سطح استان گسترده خواهد شد.

هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که این سامانه بتدریج با بارش باران و برف و کاهش محسوس دما همراه می شود که نتیجه آن در ارتفاعات وزش باد شدید و در ارتفاعات نیمه غربی هم با بارش باران و برف خواهد بود.

طبق این پیش بینی ، شهروندان مازندرانی طی چهارشنبه شب تا پنجشنبه شب شاهد بارندگی ، کاهش دما ، وزش باد گاهی شدید در سطح استان و تداوم بارش برف در ارتفاعات خواهند بود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که در این مدت آسیب و خسارت به سازه های کم مقاوم در مناطق مرتفع ، ریزش سنگ در جاده ها و محورهای کوهستانی ، کاهش دید ، لغزندگی و اختلال در جاده های کوهستانی و کولاک برف و احتمال آب گرفتگی در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه غربی استان وجود دارد.

در این اطلاعیه از بومیان و مسافران خواسته شده است از تردد جاده ای بویژه در ارتفاعات نیمه غربی استان بپرهیزند و در صورت ضرورت تردد ، تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

هواشناسی مازندران از کوهنوردان خواسته است از صعود به ارتفاعات خودداری کنند . از کشاورزان هم خواسته شده از پوشش مناسب برای هدررفت انرژی در واحدهای گلخانه ای استفاده کنند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که سامانه بارشی که از فردا چهارشنبه وارد استان می شود ، تا اواخر روز پنجشنبه مهمان مردم مازندران خواهد بود.

احمد اسدی افزود : این سامانه با وزش باد شدید شروع و به تدریج با بارش باران و برف همراه می شود که در نتیجه آن مازندرانی ها شاهد کاهش محسوس بین سه تا ۶ درجه‌ای در مناطق ساحلی و ۱۲ تا ۱۳ درجه‌ای در ارتفاعات خواهند بود.

وی شرایط جوی مازندران در روز جمعه را نیز نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده باران توصیف کرد و گفت که شهروندان مازندرانی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز شاهد آسمانی نیمه ابری تا ابری خواهند بود که این ناپایداری‌ها در ارتفاعات با وزش باد، مه آلود و بارش پراکنده برف همراه است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه و شهرسازی: هدف در بازآفرینی شهری باید امنیت جان مردم باشد

ساری – ایرنا – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، ...