انتخابات مجمع سهام‌داران عدالت در استان‌ها بیستم اسفند برگزار می‌شود

انتخابات مجمع سهام‌داران عدالت در استان‌ها بیستم اسفند برگزار می‌شود

زمان انتشار : 1399/11/28 - 17:31

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، محمد رضا پوررضایی روز سه‌شنبه در نشست مدیریت بازار سرمایه استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری سمنان ابراز داشت: پس از برگزاری مجمع عمومی ۳۱ شرکت‌ سرمایه‌گذاری در سراسر کشور و شکل‌گیری شرکت‌ها، مدیریت سرمایه سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، به دست شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و اعضای هیات مدیره‌ای که سهام داران آنان را انتخاب کرده‌اند، سپرده خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۹ میلیون نفر در کشور سهام عدالت دارند که ۳۰ میلیون نفرشان سهام دار غیرمستقیم هستند و بقیه سهامداران روش مستقیم را برای سهام خود برگزیده‌اند.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: پنج مرحله برای ثبت شرکت‌های تعاونی حوزه سهام عدالت وجود دارد.

وی یادآور شد: مرحله اول تبدیل شرکت‌های تعاونی به شرکت سهامی عام در استان‌ها است که بیشتر این کار انجام شده و در قالب شرکت‌های تعاونی دیگر فعالیتی نداشته و شرکت‌ها به شرکت‌های سرمایه گذاری فعلی تبدیل شده‌اند.

 وی افزود:  برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها هستند که ماهیت آن به شرکت تعاونی استان‌ها تغییر کرده و هم اکنون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی محسوب می‌شوند.

پوررضایی تصریح کرد: برای اینکه این شرکت‌ها به ناشر بدل شوند، نیاز به طی مراحلی هستند که ثبت شرکت، پذیرش در بورس، دریافت نماد بورسی، انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت‌ها و اصلاح اساس نامه از جمله این موارد است و وقتی این مراحل طی شد، شرکت‌ها به عنوان شرکت‌های ناشر استانی بورسی در سهام عدالت شناخته می‌شوند.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه کرد: فرایند و تصمیم‌گیری درباره نحوه سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه به شرکت‌ها سپرده شده است.

وی در توصیه‌ای به سهام داران گفت: اگر قرار است فردا سودی به سهام داران پرداخت و در مجامع شرکت و کارت اعتباری دریافت کنند،  باید در سامانه سجام ثبت نام و کد بورسی دریافت کنند .

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی خاطرنشان کرد: کسانی که توانایی ویژه‌ای در این شرکت‌ها مانند سوابق مدیریتی، رشته تحصیلی مرتبط دارند و در خودشان توانمندی را می‌بینند که اقدامی در خصوص سرمایه گذاری انجام دهند، حتماً در سامانه از طریق اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها اعلام آمادگی کنند تا از ظرفیت آنان استفاده شود.

حدود ۳۹۲ هزار نفر از مردم استان سمنان دارای سهام عدالت هستند که از این تعداد ۲۲۰ هزار و ۷۹ نفر روش غیرمستقیم و بقیه روش مستقیم را برای خرید و فروش سهام عدالت انتخاب کردند، اما برای برخورداری از منافع باید تمام سهام‎داران در گام اول کد بورسی دریافت کنند.

x

این مطالب را نیز ببینید!

پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی

تهران- ایرنا- معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی اواسط اسفندماه در وزارت نفت رونمایی ...