گسترش همکاری‌های پست و سازمان نقشه‌برداری کشور

گسترش همکاری‌های پست و سازمان نقشه‌برداری کشور

زمان انتشار : 1399/11/28 - 23:20

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین شرکت ملی پست و سازمان نقشه برداری، از ظرفیت‌های مشترک دو سازمان برای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه‌ بین شرکت ملی پست و سازمان نقشه برداری که به میزبانی سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد، رمضانعلی سبحانی‌فر – مدیرعامل، محمدرضا قادری – عضو هیئت مدیره و کاوه دولتی – مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست و غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی – رئیس سازمان، علی جاویدانه – معاون سازمان نقشه برداری کشور، حضور داشتند.

در این جلسه در زمینه‌های گسترش سطح همکاری‌های دو طرف در راستای استانداردسازی و همکاری شرکت ملی پست در غنی‌سازی STI در بستر وب سرویس کدپستی و پروژه ملی جی‌نف، ارائه لایه‌های نقشه پوششی و پارسلی و همچنین توزیع نقشه‌های لجستیک پستی سازمان نقشه‌برداری کشور بحث و تبادل نظر شد.

سبحانی‌فر با اشاره به ظرفیت‌های پست در ارائه خدمات بهینه و مناسب به مردم، اظهار کرد: با به‌روز شدن کدپستی و پیاده‌سازی پروژه ملی جی‌نف در کشور کمک شایانی به رفع بسیاری از مشکلات شهروندان صورت گرفته و به نحوی که ارائه خدمات غیرحضوری در سازمان‌ها مبتنی بر این اطلاعات گسترش بیشتری پیدا کرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با توجه به نیاز جامعه و دستگاه‌های اجرایی و همچنین با تاکیدات صورت‌گرفته در برنامه ششم توسعه در بهنگام‌سازی نشانی مکان‌محور، شرکت ملی پست پیشتاز و متولی ارسال اطلاعات دقیق و واقعی به مردم در زمینه جی‌نف و کدگذاری بوده و این امر باعث جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی نیز در این مراسم گفت: تسهیل فرایندهای کاری و ارائه خدمات بهتر و استفاده از خدمات و ظرفیت های یکدیگر در راستای دریافت اطلاعات مکانی استاندارد و دقیق از اهداف این تفاهم نامه است.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اشتراک گذاری داده، ژئو پرتال و STI در کدپستی، گفت: با تبادل اطلاعات مکان‌محور و جغرافیایی بین دو سازمان علاوه بر ارائه سرویس‌های بهتر و بهنگام به مردم، می‌توان با ایجاد سامانه‌ای این خدمات را مطلوب‌تر ارائه کرد.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد تبادل اطلاعات مکان محور بین سازمان نقشه برداری کشور و شرکت ملی پست به‌مدت دوسال صورت پذیرد.

انتهای پیام

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ بازار ارزهای دیجیتال لرزید – ایسنا

ناآرامی‌های چین، بازار جهانی و ارزهای دیجیتال را به وحشت انداخته، در این میان قیمت ...