راهبرد بازار؛ مدیرعامل سازمان بنادر: تجارت دریایی ما در دوران کرونا متوقف نشد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از سازمان بنادر«محمد راستاد» در مراسم روز دریانورد با بیان این‌که فعالیت‌های حمل و نقل دریایی کشور با شیوع کرونا به هیچ عنوان متوقف نشد، تأکید کرد: دریانوردان به خدمت ایثارگرانه خود در دوران شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه ادامه دادند و این چالش ها نتوانست ‌ها بر اراده دریانوردان غلبه کند.

وی با اشاره این‌که طی مکاتباتی که با وزارت بهداشت ، دریانوردان در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار گرفته اند، تصریح کرد: دریانوردان  خواستار پیگیری مطالبات خود شدند و بر در اولویت قرار گرفتن تامین مسکن تاکید داشته اند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تسهیل در تمدید اعتبار گواهینامه‌ها از دیگر خواسته‌های دریانوردان است که در این راستا چندین مرحله تمدید گواهینامه شایستگی دریانوردان، انجام شده است.

وی ادامه داد: تکرار دوره‌های آموزشی و تجدید آزمون‌ها برای فرماندهان ناوگان کمتر از ۳ هزار GT یا ظرفیت ناخالص نیز جزو مطالبات دریانوردان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مطالبات دریانوردان برای سازمان بنادر و دریانوردی اولویت است و امیدواریم شرکت‌های کشتیرانی به این موضوع توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا مراسم روز جهانی دریانورد امروز عصر با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، دریانوردان نمونه کشور و جمعی از دست‌اندرکاران صنعت حمل‌ونقل دریایی در مرکز آموزش دریانوردان در تهران در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا