راهبرد بازار؛ بانک صنعت و معدن از واحدهای تولیدی راکد حمایت می‌کند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، حسین مهری روز سه‌شنبه در بیست و ششمین جلسه ستاد تسهیل استان کرمانشاه با اشاره به نیاز برخی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی این استان به سرمایه در گردش و تامین مالی برای توسعه و راه‌اندازی خط تولید افزود: این بانک در راستای پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت از تولید و ایجاد شرکت‌های تازه تاسیس و راکد آمادگی دارد.
او با اشاره به نیاز  شرکت زمزم کرمانشاه به سرمایه در گردش برای ادامه فعالیت اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم این شرکت به سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه این بانک در صورت ارسال مدارک ظرف ۲ سه هفته این منابع را برای این شرکت فراهم می‌کند.
مهری در ادامه از راه‌اندازی فاز دوم و سوم شرکت زمزم کرمانشاه نیز استقبال کرد و یادآور شد: هفته آینده با رییس بنیاد مستضعفان و مدیر عامل بانک سینا در خصوص تامین اعتبارات لازم برای راه اندازی فاز دوم و سوم در این شرکت رایزنی می‌کند.
وی در خصوص تامین منابع سرمایه در گردش شرکت ایران‌ خودرو در صحنه نیز گفت: این بانک از همه واحدهای تولیدی حمایت می‌کند به شرطی که این کارخانه نیز بخشی از سرمایه و ۲ درآمد خود را در بانک صنعت و معدن که برای راه اندازی از آن تسهیلات گرفته، سپرده گذاری کند.
مهری اضافه کرد: در خصوص منابع مالی شرکت ایران خودرو صحنه و شرکت مهران پارس (تولید و مونتاژ قطعات) با مدیرعامل کارخانه ایران خودرو هفته آینده جلسه‌ای برگزار می‌کنیم و در صورت انعقاد تفاهم نامه، سرمایه در گردش مورد نیاز آنها با کمک بانک‌های عامل که کارخانه با آنها مشارکت دارد، تامین خواهد شد.
او همچنین به پتانسیل و موقعیت کارخانه ایران خودرو در صحنه بدلیل نزدیکی به بازار عراق و فروش خوب اشاره کرد و خواستار تلاش مدیران شرکت های تولیدی فعال در استان کرمانشاه برای حضور قوی در بازار عراق شد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه از برخی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی همچون کاشی کاژه کرمانشاه انتقاد کرد که برغم درامد مطلوب و صادرات محصولات به عراق، تسهیلات دریافتی را پس نمی‌دهد.

مهری یادآور شد: این بانک از سال ۹۲ تاکنون ۵۳ هزار میلیارد ریال در این استان تسهیلات پرداخت کرده و در ۲۵ پروژه کوچک و بزرگ مناطق مختلف نیز سرمایه گذاری کرده که هشت پروژه آن بزرگ است.
وی تاکید کرد: بانک صنعت و معدن در طول هشت سال، ۱۱۹ میلیون یورو و چهار هزار و ۵۰۰ میلیون تومان در استان کرمانشاه سرمایه گذاری کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به نیاز شرکت قوطی سازی زمزم به ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش گفت: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان است که برای توسعه و تامین مواد اولیه خود به این میزان سرمایه در گردش نیاز دارد و اگر منابع مالی این شرکت برای خریداری مواد اولیه تامین نشود، ظرف ۲، سه ماه آینده تولید آن متوقف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا