هشدار فدرال رزرو درباره ورشکستگی شرکت های آمریکا

هشدار فدرال رزرو درباره ورشکستگی شرکت های آمریکا

زمان انتشار : 1399/12/03 - 23:31

اقتصاد ایران: بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در گزارش شش ماهه سیاست پولی خود به کنگره تأکید کرد اگرچه اقتصاد این کشور در حال عبور از بحران کروناست، اما خطر ورشکستگی شرکت های کوچک و متوسط و همچنین شرکت های بزرگ را تهدید می کند.

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از رویترز، بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در گزارش شش ماهه سیاست پولی خود به کنگره تأکید کرد اگرچه اقتصاد این کشور در حال عبور از بحران کروناست، اما خطر ورشکستگی شرکت های کوچک و متوسط و همچنین شرکت های بزرگ را تهدید می کند.

بانک مرکزی ایالات متحده در این گزارش نوشت: میزان وام کسب و کارها اکنون به اوج تاریخی خود نزدیک شده است. حتی اگر ارقام بزرگ مانده حساب های نقدی، نرخ بهره پایین و رشد مجدد اقتصادی مشکلات را در کوتاه مدت کاهش دهد، “خطرات ورشکستگی در شرکت های کوچک و متوسط و همچنین در شرکت های بزرگ همچنان قابل توجه است.”

اگرچه بانک ها و ترازنامه خانوارها همچنان در شرایط معقولی قرار دارند، اظهار نظر در مورد بدهی کسب و کارها این احتمال را برجسته می کند که بهبودی اقتصاد پس از همه گیری کرونا همچنان با مشکل مواجه باشد و شرکت ها نیز گرفتار پرداخت وام های متعدد گرفته شده برای سپران کردن یک سال تاریخی باشند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو این گزارش را در جلسات پیش روی کمیته بانکی سنا و کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ارائه خواهد کرد.

وی پس از ارائه خلاصه ای از وضعیت اقتصاد این کشور سوالات قانون گذاران را پاسخ خواهد داد.

از زمان پیروزی دموکرات ها در کاخ سفید و کنترل سنا و مجلس نمایندگان، این اولین حضور آقای پاول در کنگره آمریکا خواهد بود.

فدرال رزرو متعهد شده است تا زمان بهبودی کامل وضعیت اقتصاد، سیاست فعلی خود را با نرخ بهره پایین و ۱۲۰ میلیارد دلار خرید ماهانه اوراق قرضه دست نخورده حفظ کند

x

این مطالب را نیز ببینید!

نرخ تورم اسفند ماه اعلام شد

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام‌کرد: نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به اسفند ماه ۱۴۰۱ به ...