کاهش ۳ درصدی میانگین نرخ اجاره‌بها در پایتخت

کاهش ۳ درصدی میانگین نرخ اجاره‌بها در پایتخت

زمان انتشار : 1399/12/04 - 08:34

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف شده اند مشخصات همه‌ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

طبق اعلام مرکز آمار، متوسط مبلغ اجاره بهای یک مترمربع مسکن شهر تهران در فصل گذشته ۶۲ هزار و ۲۱۸ تومان، حداقل اجاره‌بها چهار هزار و ۳۷۷ تومان و حداکثر اجاره‌بها ۵۸۰ هزار و ۳۷۵ تومان بود.

رشد ۱۹ درصدی متوسط قیمت مسکن تهران در پاییز ۹۹

براساس اعلام این مرکز، متوسط قیمت فروش هر مترمربع مسکن معامله شده از طریق‌ بنگاه‌ها ۲۸ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۹۰۰ تومان با میانگین مساحت ۸۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بود.

قیمت مسکن در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۱.۴ درصد و نسبت به فصل گذشته ۱۹.۱ درصد رشد داشته و این رشد ۱۹ درصدی قیمت مسکن موجب شده تعداد معاملات ۴۵.۶ درصد کاهش یابد.

حداقل و حداکثر متوسط قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران در پاییز گذشته به ترتیب چهار میلیون و ۱۵۸ میلیون تومان ثبت شد.

متوسط قیمت فروش زمین ۴۱ میلیون تومان

براساس این گزارش متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان با میانگین مساحت ٢٠٩ مترمربع بود.

قیمت یک متر مربع زمین شهر تهران در پاییز ۹۹ نسبت به فصل قبل ۱۸.۶ درصد و در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته ۱۲۰.۳ درصد افزایش داشته ‌است.

حداقل قیمت یک مترمربع زمین ۶ میلیون و ۶۰۶ هزار تومان و حداکثر قیمت ۱۵۵ میلیون و ۶۶۹ هزار تومان بود. با توجه به رشد قیمت‌ها تعداد معاملات ۴۵.۹ درصد کمتر از تابستان ۹۹ گزارش شده است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت بیش از ۱۴ هزار متر حفاری در پروژه‌های عمرانی کشور 

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر مطالعات ژئوتکنیک، پهنه‌بندی و کاوش‌های صحرایی گفت: این دفتر ...