طراحی پاور بانک مغناطیسی برای آیفون جدید اپل

طراحی پاور بانک مغناطیسی برای آیفون جدید اپل

زمان انتشار : 1399/12/04 - 09:51

اپل سرگرم طراحی یک پک باطری است که به صورت مغناطیسی به جدیدترین مدلهای آیفون وصل شده و این گوشی را به صورت بی سیم شارژ می کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند اپل حدود یک سال است که سرگرم ساخت این محصول است و قرار بود چند ماه پس از عرضه مدلهای آیفون ۱۲ به بازار عرضه کند. مدلهای آیفون ۱۲ در اکتبر معرفی شدند.

این پک باطری با استفاده از سیستم مگ سیف که همه مدلهای جدید از آن برای شارژ و وصل شدن به دستگاههای دیگر استفاده می کنند، به پشت آیفون ۱۲ می چسبد. برخی از مدلهای اولیه این پک باطری پوشش پلاستیکی سفید دارند.

تفاوت این محصول جدید با اکسسوری های قبلی اپل برای آیفون این است که آنها فقط عمر باطری بیشتری فراهم می کردند و به عنوان یک قاب حفاظتی کامل بکار نمی رفتند.

در تست داخلی، سیستم اتصال مغناطیسی به حد کافی قوی بوده تا دستگاه شارژ را نگه دارد اما ساخت این اکسسوری به دلیل مشکلات نرم افزاری مانند اشتباه آیفون در تشخیص این که پک باطری دچار داغی بیش از حد شده، روند طراحی آن را آهسته کرده است.

با توجه به چالشهای طراحی، ساخت این دستگاه ممکن به تاخیر افتاده یا لغو شود.

دپارتمان مهندسی سخت افزار اپل درباره عرضه اکسسوریهای مربوط به شارژ محتاط است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد ایرپاور همزمان اپل واچ، آیفون و هدفون ایرپاد را شارژ خواهد کرد اما این محصول هرگز به بازار عرضه نشد و طراحی آن در سال ۲۰۱۹ به دلیل مشکلات مربوط به داغی بیش از حد لغو شد.

لوازم جانبی و دستگاههای پوشیدنی به منبع درآمد رو به رشدی برای اپل تبدیل شده اند. درآمد این شرکت از فروش قابها، ایرپاد، اپل واچ، اسپیکر خانگی و محصولات مربوطه،   در سه ماهه قبلی حدود ۱۳ میلیارد دلار معادل ۱۲ درصد از کل فروش این شرکت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شواهد مربوط به یک اکسسوری باطری مغناطیسی کم کم ظاهر می شود. به گفته استیو موزر، سازنده نرم افزار، نسخه بتای آپدیت نرم افزاری iOS ۱۴.۵ شامل یک اشاره مبهم به یک پک باطری بود که بعدا حذف شد.

انتهای پیام

x

این مطالب را نیز ببینید!

پول‌ها به خانه برمی‌گردند! – ایسنا

پس از آنکه رییس کل بانک مرکزی در سفر اخیر خود به آمریکا، از مذاکره ...