چهره های موفق دنیا قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟

چهره های موفق دنیا قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟

زمان انتشار : 1398/01/19 - 11:21

گاهی به قدری سرمان شلوغ می شود که نمی توانیم همه ی کارهایی که باید را در بیست و چهار ساعت شبانه روز به انجام برسانیم و در چنین مواقعی، اولین راه حلی که بیشتر ما به ذهن مان می رسد این است که از خواب شبانه ی خود کم کنیم. اما به گفته ی دانشمندان، افراد بزرگسال به چیزی حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه نیاز دارند. تحقیقات ثابت کرده است، کمبود خواب حقیقتاً برای سلامتی ما مضر است. با این حال، بسیار از ما تصور می کنیم که دیر خوابیدن یا زود بیدار شدن ایرادی ندارد.

بعضی از چهره های مشهور و موفق دنیا، شب ها فقط چند ساعت می خوابند. مثلاً دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، فقط چهار ساعت می خوابد. با این حال، بعضی دیگر از افراد مشهور، خواب طبیعی تری دارند. بعضی از آن ها حتی مناسک و عادت های خاصی قبل از رفتن به رختخواب دارند. در ادامه می خواهیم ببینیم بعضی از مشهورترین چهره های دنیا چه عادت هایی قبل از خواب دارند.

۱- بیل گیتس

عادت های چهره های مشهور قبل از خواب

بیل گیتس، از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت، همیشه قبل از خواب زمانی را به مطالعه اختصاص می دهد. هر قدر هم که دیر باشد، او همیشه یک ساعتی را کتاب می خواند. گیتس هفته ای یک کتاب تمام می کند و یک فهرست هم از کتاب هایی دارد که معتقد است هر کسی باید آن ها را بخواند.

۲- اپرا وینفری

اپرا وینفری، مجری و تهیه کننده ی مشهور، دو بار در روز مدیتیشن می کند که یک بار آن پیش از خواب است. وینفری حتی اپلیکیشن مدیتیشن اختصاصی خودش را هم دارد.

۳- مایکل فلپس

مایکل فلپس، شناگر مشهور و پرافتخار، در دورانی که در حال تمرین است، در اتاق مخصوصی به نام اتاقک ارتفاع می خوابد (اتاقکی که در آن با کنترل فشار هوا، رطوبت و دما می توان شرایط در ارتفاعات مختلف را برای مقاصد آزمایشی شبیه سازی کرد). او در این اتاق با کم کردن مقدار اکسیژن موجود، بدن خود را مجبور می کند تا برای تأمین اکسیژن عضلاتش بیشتر تلاش کند.

۴- گوئینت پالترو

پالترو، هنرپیشه ی مشهور هالیوودی، می گوید به همان اندازه به خواب خود اهمیت می دهد که رژیم غذایی و ورزش کردن برایش مهم است. او شب ها از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح روز بعد هیچ غذایی نمی خورد و توصیه می کند که شب ها قبل از خواب برای رفع اضطراب، پاها یا سرتان را ماساژ دهید.

۵- ایلان ماسک

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس، در گذشته برای اینکه انرژی کافی برای انجام مسئولیت هایش را به دست آورد، روزانه ۸ قوطی نوشابه ی رژیمی و ۲ لیوان قهوه می خورد که این میزان معادل مقدار بسیار زیادی کافئین است. اما او می گوید که این عادت او را به شدت عصبی می کرد، به همین دلیل او حالا دیگر از ۶ ساعت قبل از خواب، از مصرف کافئین خودداری می کند. او همچنین وضعیت خوابش را با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص بررسی می کند.

۶- باراک اوباما

اوباما در دوران ریاست جمهوری اش، فرصت آن را نداشت که روتین مناسبی برای قبل از خواب خود داشته باشد و اغلب تا دیر وقت بیدار می ماند. با این حال، او می گوید که هر وقت امکانش را پیدا می کرد، یک کتاب خوب می خواند، دخترهایش را می خواباند و گهگاه تلویزیون نگاه می کرد.

۷- استفن کینگ

استفن کینگ، نویسنده ی پرطرفدار، عادت های عجیب و غریبی قبل از خوابیدن دارد. او می گوید که هر شب این روتین را انجام می دهد: «دندونامو مسواک می زنم و دستامو میشورم. ولی چرا کسی باید قبل از خواب دندوناشو بشوره؟ خودمم نمی دونم.» علاوه بر این، او بالش خود را حتماً به شکل خاصی تنظیم می کند.

۸- ماریا کری

کری، خواننده ی مشهور، می گوید برای اینکه بتواند به شکل دلخواهش آواز بخواند باید روزانه ۱۵ ساعت بخوابد. برای این منظور، او چندین دستگاه مرطوب کننده ی هوا در اتاق خوابش تعبیه کرده تا هوای خشک محیط را مرطوب کنند. کری در اینباره می گوید: «در واقع مثل خوابیدن تو اتاق بخار میمونه.»

۹- امینم

در سال ۲۰۱۲ یکی از نشریات اعلام کرد که امینم دور پنجره ی اتاقش در یک هتل را با فویل پوشانده بود تا جلوی نور را بگیرد. به گفته ی یک منبع، امینم برای اینکه بتواند خواب خوبی داشته باشد از صدای نویز و تاریکی استفاده می کند. او به دلیل سفرهای متعدد و تغییر وضعیت خوابش، از این شیوه استفاده می کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

سن امید به زندگی در ایران

سن امید به زندگی در ایران

مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار با بیان اینکه سن امید به زندگی در ایران ۷۴ ...