سهم بازار بالای ۳۰ درصد ایرانول

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول خبر داد:
رکورد ۲۱ هزار میلیاردی و ۱۷۰ میلیون لیتری فروش روغن موتور ایرانول

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: این شرکت در سال ۹۷ به رکورد بی نظیری درفروش ۱۷۰ میلیون لیتری انواع روغن موتور و فروش حدود ۲۱ هزار میلیارد ریالی کل فروش دست یافت.
مهندس عیسی اسحاقی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی در گفت و گویی با اشاره به استقبال بازدیدکنندگان از غرفه ایرانول افزود: سال گذشته بهترین سال ایرانول بود و مقدار فروش انواع روغن موتور ایرانول از ۱۵۰ میلیون لیتر سال ۹۶ به حدود ۱۷۰ میلیون لیتر ، فروش ریالی ایرانول از حدود ۱۳ هزار میلیارد به حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال و سهم بازار ایرانول از ۲۷ درصد به بیش از ۳۰ درصد رسید .
وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از سال ۹۷ ایرانول چیست؟ گفت: ما براساس استراتژ ی ۸ ساله ای که برای ایرانول تدوین شده پیش می رویم و خوشبختانه توانستیم در شش سال حضورم در ایرانول رکورد تولید، فروش، صادرات ، صادرات روغن موتور ، سهم بازار و سود را بشکنیم و سال ۹۷ براساس این استراتژی پیش رفتیم و فروش مقداری انواع روغن موتور با حدود ۳۰ درصد و فروش مبلغی کل با ۶۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت.
وی در پاسخ به این سوال که علت کاهش صادرات ایرانول در سال ۹۷چه بود،گفت: براساس بخش نامه شستا ما در شش ماهه اول سال ۹۷ علی رغم افزایش قیمت ارز صادراتمان با کاهش زیادی مواجه بود.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش صادرات در شش ماهه اول سال با افزایش فروش داخلی سعی کردیم که سود را جبران کنیم و خوشبختانه در نه ماهه اول سال گذشته با رشد ۶۵ درصدی سود نسبت به سال ۹۶ مواجه شدیم.
وی در مورد پیش بینی سود ایرانول در ۱۲ ماهه سال ۹۷ گفت: هنوز قطعی نشده است اما مصوبه هیات دولت که در اسفند ماه قطعی شد و براساس این مصوبه نرخ خوراک از آبان ماه ( یعنی ۵ ماه قبل) از نرخ ارز ۴۲۰۰ به نیمایی تبدیل شد و فروش محصولات نهایی افزایش قیمتی نداشت ما بیش از ۳۰۰۰ میلیارد ریال به دلیل داشتن دو پالایشگاه مابه التفاوت خوراک پرداخت کردیم که این موضوع سود ما را به شدت تحت تاثیر قرار داد و عملا در سالی که حمایت از تولید داخل بود و بیشترین فروش داخلی را داشتیم بیشترین ضربه را خوردیم.
وی در پاسخ به سوالی درمورد پیش بینی شما در مورد سال ۹۸ چیست، گفت: صنعت روانکاران از سال ۹۳ تاکنون علی رغم افزایش هزینه ها ، دستمزدها، قیمت ملزومات و ادتیوها تنها ۹ درصد افزایش قیمت در۵ سال گذشته داشتیم و انتظار میرود با کار کارشناسی که وزارت صمت انجام داده بتوانیم با دریافت افزایش قیمت مناسب اجازه ندهیم که بازار انواع روغن موتور با مشکل مواجه شود.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در پاسخ به این سوال که شما در حدود شش سال مدیریت در اکثر شاخص های ایرانول رشد چشمگیری داشتید و مهمترین دارایی ایرانول را هم اکنون چه می دانید، گفت: اکنون یکی از مهمترین دارایی و سرمایه ایرانول سهم بازار بالای ۳۰ درصد ایرانول است که امیدواریم بتوانیم براساس استراتژی تدوین شده تا سال ۱۴۰۰ فروش انواع روغن موتور ایرانول را به بیش از ۲۰۰ میلیون لیتر برسانیم.
وی در پاسخ به کاهش خام فروشی بیس اویل (روغن پایه) گفت: میزان صادرات بیس اویل را از ۱۴۰ هزار تن سال ۹۴ به ۳۰ هزار تن در سال گذشته کاهش دادیم و این مهر تاییدی بر افزایش فروش انواع روغن موتور و سهم بازار ایرانول است.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزایش ۱۰ پله ای ایرانول در بین صد شرکت برتر از رتبه ۹۷ به ۸۷ و فروش انواع روغن موتور از ۱۱۰ میلیون لیتر سال ۹۴ به ۱۷۰ میلیون لیتر در سال ۹۷ ، افزایش سهم بازار ایرانول از ۱۹ درصد سال ۹۳ به بیش از ۳۰ در سال ۹۷ و بهره برداری از ۵ پروژه مهم ایرانول را از مهمترین اقدامات سالهای اخیر ذکر کرد.
وی در پاسخ به این سوال که در سال رونق تولید انتظار شما از مسوولین چیست و چه اقداماتی در تحقق این شعار نقش دارد، گفت: در سالی که رونق تولید نامگذاری شده انتظار می رود بروکراسی اداری ثبت سفارش ، گواهی تایید آماری بانک مرکزی و ترخیص کالا توسط گمرگات کشور تسهیل شود و قوه قضاییه نیز در برخورد با افرادی که در صنعت های مختلف به شرکت ها ضربه زده اند و یا پول آنها را به یغما برده اند کمک کنند تا طولانی شدن روند حقوقی موجب کاهش سرمایه در گردش شرکت ها نشود که خوشبختانه در این زمینه رئیس جدید قوه قضائیه قول هایی داده است که در انتظار آثار آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا