قرارداد ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی در بهارستان اصفهان امضا شد

قرارداد ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی در بهارستان اصفهان امضا شد

زمان انتشار : 1399/12/06 - 22:47

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، این قرارداد بین مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان و مدیرعامل شرکت کوزو پارس امضا و مقرر شد این شرکت ظرف مدت ۲ سال این واحدها را احداث کند.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان در مراسم امضای این قرارداد گفت: امروز در آستانه میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع)، قرارداد ساخت سه هزار و۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن بهارستان به شرکت کوزو پارس ابلاغ شد.

محمدرضا احمدی افزود: همزمان، عملیات تجهیز کارگاه ساختمانی و آماده‌سازی اراضی طرح اقدام ملی مسکن به مساحت یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار مترمربع نیز در این شهر جدید آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت عمران بهارستان، یکی از شرکت‌های پیشتاز در احداث واحدهای اقدام ملی مسکن در سطح کشور است که با استقبال بسیار خوب متقاضیان نیز همراه شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان اضافه کرد: واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی و تولید مسکن برای متقاضیان شهر اصفهان در شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر ساخته می‌شود.

 وی یادآور شد: سهم استان اصفهان در طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۷۰ هزار و ۷۸۰ واحد است که از این میزان ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد در سه شهر جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی و ۲۹ هزارو ۲۸۰ واحد در دیگر شهرهای استان احداث خواهد شد.

احمدی، طرح اقدام ملی مسکن را از جمله طرح‌های مهم دولت برشمرد و گفت: دستیابی به اهداف غائی این طرح، به تعامل مناسب و همکاری ویژه تمام دستگاه‌های اجرایی و متقاضیان نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، طرح مسکن ملی شامل متقاضیان متاهل می‌شود که پیش از این از امکانات دولتی مانند زمین، آپارتمان یا تسهیلات یارانه‌دار استفاده نکرده‌اند و پنج سال نیز سابقه سکونت در شهر مربوط به تقاضای ساخت مسکن را داشته باشند.

در قالب طرح مزبور قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، یکصد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و یکصد هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته خواهد شد.

شهر جدید بهارستان یکی از شهرهای برنامه‌ ریزی ‌شده اقماری در استان است که در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر، در مسیر جادهٔ اصفهان- شیراز قرار گرفته ‌است.

استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان ۲۴ شهرستان دارد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

بارش‌های رگباری بهاره و سیل در راه ۷ استان/ آماده باش امدادگران هلال احمر

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به هشدار سطح قرمز ...