راهبرد بازار؛ ثبت کمترین نرخ تورم فصلی در بخش خدمات آموزشی و فعالیت‌های املاک

راهبرد بازار؛ ثبت کمترین نرخ تورم فصلی در بخش خدمات آموزشی و فعالیت‌های املاک

زمان انتشار : 1400/05/24 - 03:00

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا، مرکز آمار گزارشی از نرخ تورم تولید بخش خدمات در بهار ۱۴۰۰ را منتشر کرد. نرخ تورم تولیدکننده بخش­‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در بهار ١۴٠٠ به ۱۱.۲ درصد رسید که در مقــایسه با همین اطلاع در زمستان سال گذشته ٣.٩ واحــــد درصد افـزایش دارد.

بیشترین نرخ تورم قیمت تولیدکننده فصلی به ترتیب مربوط به فعالیت‌­های بیمه با ٢۵.٨ درصد و آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­‌های تصفیه با ۲۰ درصد است.

نرخ تورم قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در بهار ١۴٠٠ به ۴۸.۷ درصد رسیــد که در مقایسه با همیــن اطلاع در فصل قبل ۶.١ واحـــد درصد افزایش داشته است. به عبــــارتی، میــانگین قیمت دریافتی توسط ارائه ­دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در بهار ١۴٠٠  نسبت به بهار سال گذشته،  ۴٨.٧ درصد افزایش دارد.

در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­‌های تصفیه با ۲۲ درصد و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش فعالیت‌­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا با ۸۴.۵ درصد است.

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به بهار ١۴٠٠ به ۴۲ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۴.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌­دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌­های تصفیه با ۶.٣ درصد و بیش­ترین آن مربوط به بخش فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا با ۶۵.۹ درصد است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور آغاز به کار کرد

تهران- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی ایران در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی از ۱۶ ...