راهبرد بازار؛ نخستین قطار باری قزاقستان وارد گلستان شد

راهبرد بازار؛ نخستین قطار باری قزاقستان وارد گلستان شد

زمان انتشار : 1400/05/24 - 13:44

استاندار گلستان پس از ورود این قطار باری گفت که راه آهن اینچه برون فرصتی کم نظیر برای رونق تجارت ایران با کشورهای آسیای میانه و اتصال مسیر حمل و نقل شمال به جنوب کشور است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس اظهار داشت: توسعه این خط ریلی می تواند هزینه های ترانزیت را تا حد زیادی کاهش دهد.

وی با اشاره به ورود محموله زغالسنگ از قزاقستان به ایران از طریق خط ریلی اینچه برون اظهار امیدواری کرد که این اقدام سرآغازی برای افزایش صادرات و واردات از این منطقه باشد.

استاندار گلستان گفت: راه آهن اینچه برون از مزیت ارتباط با کشورهای اوراسیا، بندر خشک و منطقه آزاد اینچه برون برخوردار است که می تواند در کاهش هزینه های واردات و صادرات تاثیرگذار باشد.

خط ریلی اینچه برون به عنوان بخشی از کریدور شمال – جنوب می تواند بخش قابل توجهی از مبادلات ریلی کشورهای مستقل مشترک المنافع را انجام دهد.

منطقه مرزی اینچه برون با بهره مندی از زیرساخت‌های ریلی، گمرکی و پایانه‌ای در ۸۰ کیلومتری شمال شهرستان گنبدکاووس واقع است.

اکنون اینچه برون مرکز گمرکات استان گلستان بوده و زیرمجموعه آن پایانه های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین المللی گرگان است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 + 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ستاد بازسازی بنیاد مسکن در ۲۰ نقطه سیل زده کشور فعال است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، اکبر نیکزاد روز پنجشنبه ...