راهبرد بازار؛ طرح بهسازی محورهای روستایی دهستان قمرود قم اجرا می‌شود

راهبرد بازار؛ طرح بهسازی محورهای روستایی دهستان قمرود قم اجرا می‌شود

زمان انتشار : 1400/05/24 - 17:49

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه اداره کل راهداری قم، محمدرضا زیدآبادی افزود: این طرح در محورکاج به طول ۵/۵ کیلومتر ومحور قشلاق البرز به طول یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال به اجرا در خواهد آمد.

معاون فنی وراههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در دو قطعه از محورهای دهستان قمرود بخش مرکزی قم شامل محور قشلاق البرز و محور کاج ( تادوراهی گرمسار ) ازدهم مردادماه امسال عملیاتی شد.

درخصوص وضعیت اجرایی قطعه نخست طرح ، یعنی بهسازی محور قشلاق البرز اظهار داشت: طول مسیر پروژه بالغ بر یک کیلومتر وعرض مسیر۶ متر می‌باشد که به دلیل پیگیریهای به عمل آمده و فعالیتهای مجدانه تیم نظارتی – اجرایی ، این پروژه دربازه زمانی کمتر از ده روز تکمیل و به بهره برداری رسید.

زیدآبادی گفت: عملیات اجرایی این طرح از دهم مرداد ماه امسال آغاز و حداکثر تا پایان آبانماه ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری می رسد.

معاون فنی وراههای روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت:این طرح با توجه به اضمحلال رویه، و همچنین تردد روزانه بیش از ۳۰۰ دستگاه کمپرسی (به دلیل موقعیت معدن شن و ماسه دراین دهستان ) و همچنین بهسازی محورهای این بخش در دستور کار قرارگرفت.

زیدابادی ادامه داد: از دیگر اولویتهای اجرایی این طرح می توان به وجود مزارع ، باغات پسته وغیره دراین دهستان اشاره کرد، همچنین به دلیل نوع و حجم ترافیک درمحورهای این دهستان، جهت بهسازی از متد بلک بیس که  یک لایه بارور می‌باشد استفاده شده است.

بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد./

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ستاد بازسازی بنیاد مسکن در ۲۰ نقطه سیل زده کشور فعال است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، اکبر نیکزاد روز پنجشنبه ...