راهبرد بازار؛ تعطیلی سامانه‌های ساتنا و چکاوک در ۶ روز آینده

راهبرد بازار؛ تعطیلی سامانه‌های ساتنا و چکاوک در ۶ روز آینده

زمان انتشار : 1400/05/24 - 19:15

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از بانک مرکزی،‌ در بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور آمده است: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی کل کشور از ۲۵ تا ۳۰ مردادماه سامانه‌های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه ها پذیرفته نخواهد شد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روزهای مذکور مشابه سایر روزهای تعطیل و با یک چرخه واحــد (۱۲:۴۵) خواهد بود.

 براساس اطلاعیه های قبلی، در چرخه واحد روزهای تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت های شاپرکی، دستور پرداخت های عادی نیز پردازش خواهند شد.

براین اساس همچنین در خصوص ضمانت نامه‌های ریالی با تاریخ سررسید روزهای اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه‌های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در ۳۱ مردادماه فراهم خواهد بود.

بانک مرکزی از شبکه بانکی خواست تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در روزهای تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی انجام شود.

تعطیلی بانک‌ها و موسسات اعتباری 
بانک مرکزی در بخشنامه دیگری به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که آنها نیز در ۶ روز آینده تعطیل خواهند بود و از شبکه مذکور خواست تا مسوولان پول‌رسان خودپردازها و پشتیبانی خدمات الکترونیکی به تعداد محدود به ارائه خدمات بپردازند.

همچنین هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۳۰ مردادماه در شهرها فقط یک شعبه و در تهران و شهرهای بزرگ ۱۰ درصد از شعب خود را با کارکنان محدود برای ارائه خدمات باز کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک + چهارده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سیاست اقتصادی دولت تغییر نکرده است

اقتصاد ایران: وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش نرخ سود بین بانکی ...