راهبرد بازار؛ نصیرایی: مهمترین برنامه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، امنیت غذایی است

راهبرد بازار؛ نصیرایی: مهمترین برنامه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، امنیت غذایی است

زمان انتشار : 1400/05/24 - 20:01

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، مجید نصیرایی عصر یکشنبه پس از نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزیر پیشنهادی گزارش برنامه‌های خود را به نمایندگان ارایه کرد.

وی افزود: مهمترین برنامه وزیر پیشنهادی ایجاد امنیت غذایی و حرکت به سمت اقتدار غذایی به واسطه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تقویت ظرفیت‌های علمی کشور است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر پیشنهادی در این جلسه تاکید کرد که جهاد کشاورزی می‌تواند با نگاه اقتصادی به حوزه کشاورزی علاوه بر ایجاد امنیت غذایی در کشور زمینه های صادرات محصولات کشاورزی را فراهم کند.

نصیرایی ادامه داد: وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی همچنین معتقد است بخش کشاورزی با داشتن زیربخش‌های چهارگانه زراعت، دامپروری، شیلات و جنگل‌داری یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی ایران محسوب می‌شود که تقویت آن در سطح غرب آسیا می‌تواند کشور را به  قدرت برتر منطقه تبدیل کند.

نماینده مردم طبس و فردوس در مجلس خاطر نشان کرد: در ادامه این نشست به مسئله خشکسالی ایران توجه ویژه‌ای شد و ساداتی‌نژاد برنامه‌های خود را در جهت حل معضل بی‌آبی در کمیسیون مطرح کردند، در پایان جلسه مقرر شد نمایندگان سوالات خود را از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در سامانه بارگذاری کنند تا پاسخگوی این سوالات باشد.

تامین سوخت زمستانی مناطق محروم و سردسیر از برنامه‌های وزیر پیشنهادی نفت
نصیرایی در ادامه سخنانش به نشست اعضای کمیسیون فر هنگی با جواد اوجی وزیر پیشنهادی نفت اشاره کرد و گفت: در این نشست نمایندگان طرح‌ها، پیشنهادات  و سوالات خود را مطرح کردند و همچنین موضوع نفت و گاز یکی از مطالبات جدی اعضای کمیسیون بود.

وی ادامه داد: در این جلسه در مورد تولید و فروش نفت پیشنهاداتی مطرح و مقرر شد سوخت زمستانی به ویژه در مناطق محروم و سردسیر در اولویت وزیر پیشنهادی نفت باشد.  همچنین استفاده از تولیدات داخلی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مبارزه با فساد در تمام مراحل تولید نفت یکی از دغدغه‌های وزیر پیشنهادی بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: بحث کمبود انرژی و سوخت از جمله مباحث مطرح شده در نشست امروز بود که تمام این موضوعات را وزیر پیشنهادی نفت در برنامه‌های کاری خود گنجانده بود .

وی اضافه کرد: صادرات نفت از طریق بخش خصوصی، تعیین تکلیف میادین مشترک نفت و گاز کشور، جلوگیری از خام فروشی و ضرورت توجه به موضوع فرآوری از جمله موارد مطرح شده این نشست بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توسعه کشت گیاهان دارویی از سیاستهای سازمان جنگل ها و مراتع است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، ترحم بهزاد روز یکشنبه ...