راهبرد بازار؛ تاجگردون: دولت رییسی برنامه مشخصی برای اقتصاد ندارد

راهبرد بازار؛ تاجگردون: دولت رییسی برنامه مشخصی برای اقتصاد ندارد

زمان انتشار : 1400/05/24 - 22:32

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین،  تاجگردون با اشاره به اینکه حتی اصولگرایان حامی آقای ریییسی نیز به ترکیب کابینه معترض بوده‌اند، گفت: من دیدم که آقای صمصامی نیز به این ترکیب معترض بودند که نکته مهمی است.

 وی با اشاره به اینکه اگر برنامه اقتصادی دقیقی وجود داشت، ما امروز با ابهام در خصوص انتخاب رییس کل روبرو نبودیم . طبیعی است که آقای رییسی اگر برنامه دقیق اقتصادی داشتند، باید رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی را همزمان معرفی می کرد و اعلام گزینه‎‌ها نشان می‌دهد که هنوز تکلیف رییس کل بانک مرکزی روشن نیست.

وی با اشاره به صحبت‌های آقای میرکاظمی در جلسه تودیع و معارفه رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نوع انتقاد ایشان نشان می‌دهد با این فرمان نمی‎تواند توفیقی داشته باشد. ایشان اعتراض کردند که چرا بین سال های ۱۳۹۱ تا سال ۱۴۰۰  بودجه جاری ۱۰ برابر شده است؟ خوب شما نگاهی به آمار تورم هم بیندازید. از سوی دیگر من مثالی بزنم که وقتی دولت آقای احمدی‎نژاد مستقر شد، بودجه جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان بود اما وقتی دولت را تحویل دادند این رقم به نزدیک ۱۰۰هزار میلیارد تومان رسید.

 او با اشاره به وضعیت کنونی تاکید کرد: آقای میرکاظمی باید متوجه باشند که مسئولیت ایشان این است که کاری کنند که وضع بدتر نشود. از سوی دیگر من تناسبی بین آقایان میرکاظمی و خاندوزی نمی‌بینم در حالی که سه دستگاه سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بسیار مهم هستند.

 وی با اشاره نزدیکی خاندوزی با احمد توکلی گفت: تفکر آقای توکلی برای اقتصاد فاجعه است، هزینه‌های سنگین تصمیمی که در مجلس هفتم از سوی طیف آقای توکلی گرفته شد، هنوز در پتروشیمی‌ها و صنعت برق مشهود است و امیدوارم خط فکری آقای خاندوزی از آقای توکلی جدا باشد.

وی تاکید کرد: در نهایت اگر انتخاب بانک مرکزی این خلا را جبران نکند ثبات ترکیب کنونی معرفی شده در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برای چهار سال دور از ذهن است .

۲۲۳۲۲۳

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خرید شهاب سنگ‌ها به شرط آزمایشگاه، گرمی چند میلیارد؟

شهاب سنگ ۴۵ میلیاردی مهم‌ترین سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که مگر در ...