راهبرد بازار؛ روزانه ۲۰۰ کامیون صادراتی از مسیر بازارچه مرزی سومار تردد می‌کنند

راهبرد بازار؛ روزانه ۲۰۰ کامیون صادراتی از مسیر بازارچه مرزی سومار تردد می‌کنند

زمان انتشار : 1400/05/25 - 08:57

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا؛ «حشمت رضایی» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی سومار در گیلانغرب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش های مختلف بازارچه از نزدیک مورد بازدید میدانی قرار گرفته و در نشستی مسایل و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار دادیم.

وی اظهار داشت: مشکلات زیرساخت های بازارچه، فرسودگی قسمت هایی از جاده منتهی بویژه در محور شرف شاه، خدمات رفاهی اعم از مشکلات برق، مخابرات از جمله مواردی بود که در بازدیدی پنج ساعته مورد بررسی قرار گرفته است.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: مشکلات بازارچه مرزی سومار در بخش های مختلف جمع بندی شده و در جلسه ای اختصاصی در استان با حضور دستگاه های ذیربط مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

رضایی اضافه کرد: همچنین در تماسی با مدیران استانی موضوع قطعی برق و همچنین سیستم مخابراتی منعکس شده که قرار شد با کاهش زمان قطع برق و همچنین نصب سیستم ذخیره در دکل مخابراتی این مشکل برطرف شود.

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه‌تر کرده و اکنون بیشتر کالاهای صادراتی به استان‌های شرقی عراق از این معبر صادر می‌شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

12 + 17 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ آماده باش برای عرضه خودروهای اقتصادی/ یکسال دیگر منتظر بمانید

«منوچهر منطقی» درباره آئین‌نامه واردات خودرو افزود: پیش از این فقط خودروهایی وارد کشور می ...