راهبرد بازار؛ مرزهای مسافری به سمت عراق بسته است

راهبرد بازار؛ مرزهای مسافری به سمت عراق بسته است

زمان انتشار : 1400/05/25 - 14:02

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از گمرک، «سید روح‌اله لطیفی»‌ اظهار داشت: همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است و امکان تردد مسافران و زوار وجود ندارد.

وی افزود: مرزهای تجاری کشور با عراق برای تردد کامیون‌های حامل کالا، فعال بوده اما برای تردد مسافر مرزها بسته است.

لطیفی توضیح‌داد: از زمان آغاز فراگیری کووید ۱۹ ممنوعیت برای تردد مسافر با عراق ایجاد شده و فقط برای افراد دارای مجوز یا ویزای خاص مانند تجار، طلاب، دیپلمات‌ها، مهندسان و کارگران شاغل در عراق امکان تردد فراهم شده بود، بنابراین اکنون امکان تردد برای مسافران و زوار از مسیر زمینی فراهم نیست و در هنگام مراجعه به مرز  بازگردانده می‌شوند.

سخنگوی گمرک گفت: در مرز پرویزخان استان کرمانشاه با تصمیم مقام‌های استانی، از امروز تا اطلاع ثانوی افرادی هم که دارای مجوز تردد هستند ترددشان ممنوع است، بر این اساس از هم‌وطنان درخواست می‌شود حتی افراد دارای مجوز  به این مرز مراجعه نکنند.

وی ادامه‌داد: همه مرزهای تجاری کشور با عراق در روزهای آتی باز است و تبادل کالای تجاری انجام می‌شود و فقط در مرز مهران استان ایلام روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرز تجاری تعطیل می‌شود.

لطیفی درخصوص دلیل اعلام محدودیت در مرز پرویزخان گفت: در روزهای گذشته برخی از هم‌وطنان با اخذ مجوز برای سفر به اقلیم کردستان عراق،  قصد ورود غیرقانونی به بخش‌های عربی عراق  برای شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورا در کربلای معلی را داشتند که به دلیل ورود غیرقانونی دچار مشکلاتی در این کشور شدند، در نهایت با تصمیم شورای تامین تا اطلاع ثانوی افراد دارای مجوز نمی‌توانند از این مرز به سمت اقلیم کردستان بروند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

6 − 6 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ همه چیز درباره اولین خودروی ملی ترکیه/ وقتی اردوغان پشت فرمان توگ نشست!

روز گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، کراس اوور سایز متوسط تمام برقی «توگ» ...