راهبرد بازار؛ پرداخت ۷۰۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی

راهبرد بازار؛ پرداخت ۷۰۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی

زمان انتشار : 1400/05/25 - 17:37

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از بانک مرکزی، این بانک جزئیات پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی را منتشر کرد.

براساس این گزارش سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی طی چهار ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۴۷۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان معادل ۶۸.۴ درصد کل تسهیلات پرداختی است.
همچنین سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در دوره مذکور نیز ۱۷۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که حاکی از تخصیص ۳۵.۸ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخش‌های اقتصادی است.  منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش برابر ۴۷۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است. 
براساس این گزارش از ۲۱۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۹.۷ درصد آن برابر ۱۷۱ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۸ هزار و ۹۸۹ هزار میلیارد ریال بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

17 + هجده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ انواع اوراق بهادار بانکی معاف از مالیات شد

اقتصاد ایران: در جلسه رئیس کل بانک مرکزی با روسای سازمان امور مالیاتی و سازمان ...