راهبرد بازار؛ ارسال چاپگر سه بعدی به فضا برای ساخت و ساز

راهبرد بازار؛ ارسال چاپگر سه بعدی به فضا برای ساخت و ساز

زمان انتشار : 1400/05/25 - 19:38

اقتصاد ایران: در تازه ترین محموله ارسالی ناسا به فضا یک چاپگر سه بعدی نیز گنجانده شده که وظیفه آن بررسی خاک ماه و مریخ در آینده برای امکان سنجی ساخت و ساز و حضور طولانی مدت در سیارات مذکور است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، ناسا برنامه‌ریزی‌های خود برای ایجاد سکونت گاه در سیارات مریخ و ماه را با جدیت دنبال می‌کند و قصد دارد خاک این دو سیاره را مورد بررسی و استفاده عملیاتی قرار دهد.

در آخرین مأموریت اعزام محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی دستگاه چاپگر سه بعدی نیز گنجانده خواهد شد که هم با خاک و هم با سنگ‌های نه چندان مستحکم سازگاری دارد و می‌تواند بر روی ماه و سایر سیارات مشابه مستقر شود. این چاپگر موسوم به آر آر پی، با دیگر چاپگرهای سه بعدی موجود سازگاری دارد و در صورت موفق بودن آزمایش‌ها بر روی آن و کسب اطمینان از استحکام امکان استفاده از آن در شرایط دشوار فراهم می‌یابد.

چاپگر یادشده در آینده قادر خواهد بود برخی اجزای سکونت گاه‌های فضانوردان در ماه و مریخ را تولید و عرضه کند. از این طریق حجم مواد و مصالح ساختمانی که ناسا مجبور به انتقال آنها به سیارات دیگر خواهد بود، کاهش می‌یابد. زیرا می‌توان از خاک این سیارات برای ساخت و ساز استفاده کرد و از سوی دیگر جاذبه پایین سیارات یادشده هم یک نقطه مثبت خواهد بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 + پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ راهکارهای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان درحوزه انرژی

اقتصاد ایران: انرژی بسترتمام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری جوامع مدرن است و باید از شرکت‌های ...