نخستین شهرک دارویی کشور در البرز افتتاح شد

‌به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، محمد مخبر در مراسم افتتاح شهرک دارویی برکت که امروز سه‌شنبه ۲۸ خرداد برگزار شد، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته بناست ۱۰۵ واحد تولیدی در این شهرک ساخته شود که تا کنون ۳۸ کارخانه برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تمامی استانداردها در فرآیند ساخت این شهرک لحاظ شده ادامه داد: شاخص‌های بین المللیبرای ساخت کارخانه‌های دارویی این شهرک به منظور دریافت گواهینامه‌های بین المللی و صادرات داروهای ایرانی لحاظ شده تا بتوانیم یک مرکز تولیدی بزرگ و اثرگذار در سطح منطقه ایجاد کنیم.

وی انتقال دانش فنی و توسعه علمی حوزه پزشکی و دارویی، توسعه صادرات و صرفه‌جویی ارزی، کاهش هزینه تمام شده دارو برای بیماران، امکان اتصال زنجیره دانشگاه، صنعت و تجارت و تبدیل شدن ایران به یکی از قطب‌های اصلی داروی جهان را از دیگر اهداف افتتاح این شهرک نام برد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر پنج درصد داروهای مورد نیاز کشور وارداتی است، گفت: به رغم اینکه پنج درصد از داروهای کشور وارداتی است، ولی ارزش ریالی آن ۳۰ درصد قیمت داروی کشور است.

وی با اشاره به بخشی از توانمندی‌های داخلی در تولید دارو گفت: در یک قلم دارو که در دو سال گذشته در کشور تأمین شده، ۱۲۰ میلیارد تومان پول از منابع مالی بیماران سرطانی صرفه جویی شده است.

مخبر افزود: برای ساخت این شهرک تمام امکانات زیر ساختی از قبیل آب، برق، گاز، تلفن، راه دسترسی مناسب و اینترنت پرسرعت فراهم شده است.

وی افزود: این شهرک دارویی می‌تواند بخشی از نیازهای منطقه را پوشش دهد و هفت هزار شغل برای متخصصین در بخش دارو ایجاد شده و به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۳۰ هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا