استاندار تهران: آزادراه آبیک-ورامین موجب توسعه اقتصادی استان می‌شود

استاندار تهران: آزادراه آبیک-ورامین موجب توسعه اقتصادی استان می‌شود

زمان انتشار : 1399/12/07 - 15:33

«انوشیروان محسنی بندپی» روز پنجشنبه در حاشیه آئین افتتاح آزادراه آبیک-ورامین که با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری برگزار شد، به خبرنگاران توضیح داد: بزرگراه غدیر از آبیک قزوین تا محور قم-گرمسار در شهرستان ورامین امتداد دارد و در مسیر خود، از تقاطع‌های آزادراه تهران- ساوه، تهران-قم  و قم- گرمسار در حوزه استان تهران عبور می‌کند که نقش مهمی در توسعه راه‌های کشور دارد.

وی افزود: اجرای این آزادراه بر اساس زمان بندی مشخص انجام شده، از سه باند رفت و سه باند برگشت برخوردار است و در نوع خود بی نظیر است چراکه نقش مهمی در صرفه‌جویی مصرف سوخت، زمان و ایمنی سفر مردم دارد.

استاندار تهران گفت: این آزادراه در حوزه پدافند غیرعامل هم نقش مهمی برای کلانشهر تهران بازی می کند زیرا راه‌های دسترسی مناسب از مناطق مختلف استان به این آزادراه باعث می‌شود تا بار ترافیکی راه‌های تهران نظیر بزرگراه آزادگان به شدت کاهش یابد.

محسنی بندپی گفت: به گفته وزیر راه و شهرسازی، این آزادراه به عنوان یک رینگ کامل، به عنوان آزادراه ابراهیم خلیل‌الله، به محور شریف آباد- پردیس متصل می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت شهرستان ورامین در دسترسی به این محور گفت: عملیات اصلاح مسیر ۳ کیلومتر سه راهی حسن آباد – چرمشهر طی ۱۰ روز آینده آغاز می‌شود تا مردم شهرستان ورامین نیز به راحتی به آزادراه آبیک–ورامین دسترسی پیدا کنند.

آزاد راه آبیک – ورامین به طول ۱۵۸ کیلومتر طی مدت ۵ سال اجرا و به بهره‌برداری رسید.

x

این مطالب را نیز ببینید!

خراسان جنوبی رتبه اول طرح جهش تولید مسکن را کسب کرد

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان با واگذاری زمین به ۲۸ ...