راهبرد بازار؛ سرمایه گذاری خارجی ها در منطقه ویژه اقتصادی بانه

راهبرد بازار؛ سرمایه گذاری خارجی ها در منطقه ویژه اقتصادی بانه

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۱:۴۵

اقتصاد ایران: فرماندار شهرستان بانە گفت: طی پیگیری های انجام شده ۷مورد سرمایە گذار خارجی از اقلیم کردستان عراق اقدام به سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، اسماعیل رستم پور اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه به دلیل نزدیکی به مرز رسمی سیرانبند، شرایط به نسبت مناطق دیگر دارد و خوشبختانه از ۸۵ هکتار آماده سازی اولیه تا کنون ۳۵ هکتار آن در فاز اول کاملا تکمیل و آماده  واگذاری است.

وی با اشاره به  اینکه مراحل واگذاری شروع به کار شده و تاکنون ۲۴ مورد واگذاری انجام شده و در مجموع ۷ سرمایه گذار سند مالکیت ساخت کارخانه را در منطقه ویژه اقتصادی بانه دریافت کرده  و آماده کلنگ زنی و شروع به کار است، افزود: با توجه به رایزنی های انجام شده با مرکز استان و سرمایه گذاران بومی دو کلنگ زنی از اولین کارخانجات در منطقه ویژه اقتصادی بانه هفته آینده سوم شهریور ماه صورت می‌گیرد.

 فرماندار شهرستان بانه بیان کرد: طی پیگیری های انجام گرفته ۷مورد سرمایه گذار خارجی از اقلیم کردستان بخشی از مراحل اداری کار را به اتمام رسانده و در صورت  تصویب در کمیسیون سرمایه گذاری استان، به سرمایه گذاران خارجی در منطقه ویژه اقتصادی بانه زمین و امتیازات لازمه واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی بانه اگر مشکلاتی پیشرو نباشد، تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهربرداری می‌رسد و آماده واگذاری می‌شود و بسترهای لازم همچون ساختمان گمرک، استاندارد و منطقه ویژه اقتصادی در بطن مجموعه به زودی ساخته و فراهم می‌شود.

رستم پور عنوان کرد: زمین هایی که برای سرمایه گذاران واگذار شده و مطرح بوده کارخانه هایی هستند که بدون هیچگونه آلایندگی زیست محیطی و همسو با محیط زیست فعالیت می کنند.

وی در پایان یادآور شد: با تکمیل خط تولیدهای منطقه ویژه اقتصادی طی پیش بینی های صورت گرفته قریب به ۲۰ الی ۲۵ هزار نفر شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده + 19 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ همه پروازهای ترکیش ایرلاینز تا سه‌شنبه‌شب از مبدا فرودگاه امام باطل شد

«جواد صالحی» دوشنبه شب در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره آخرین وضعیت پروازهای ...