راهبرد بازار؛ تور (TVER)، منطقه ای در روسیه که همکاری تنگاتنگ با ایران را می خواهد

راهبرد بازار؛ تور (TVER)، منطقه ای در روسیه که همکاری تنگاتنگ با ایران را می خواهد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۴:۴۴

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه شنبه ایرنا، الکساندر کالینکین معاون وزیر توسعه اقتصادی منطقه تور (Tver) روسیه و ۱۲ مدیر شرکت‌ها و کارخانه‌های مهم صنعتی این منطقه با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و هیات اقتصادی سفارت دیدار کردند و خواهان مساعدت و تسهیلات بیشتر برای برقراری ارتباط با شرکت‌های ایرانی و همچنین یک استان ایران شدند.

منطقه تور (Tver) در ۲۰۰ کیلومتری شهر مسکو در  زمینه صنعتی و همچنین گردشگری، از استان های شاخص روسیه به شمار می‌رود.

ایران رتبه اول همکاری های اقتصادی با تور /خواستار خواهرخواندگی با یکی از استان های ایران هستیم

کالینکین در این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای خارجی از نظر فشردگی، بیشترین همکاری‌ها و رایزنی‌های اقتصادی را با این منطقه صنعتی و گردشگری روسیه دارد اما همچنان خواهان همکاری بیشتر و تناتنگ با شرکت‌های ایرانی هستیم.

وی افزود: ما خواهان تسهیلات بیشتر برای توسعه روابط با شرکت‌های ایرانی و یکی از استان‌های ایران به صورت خاص برای برقراری روابط «خواهر خواندگی» هستیم. خواهر خواندگی این خاصیت را دارد که می‌توانیم مسائل را حل و روند توسعه را ارتقا بخشیم.

کالینکین که به نماینگی از رئیس منطقه تور در این نشست حضور یافته بود، اظهار کرد ما نمی‌خواهیم روابط ما فقط در حوزه اقتصادی باشد بلکه تاکید داریم در زمینه‌های  فرهنگی، گردشگری  و شهری نیز ارتباطاتی تنگاتنگ با ایران و یکی از استان‌های ایران داشته باشیم.

وی از سفارت ایران قدردانی کرد که باعث برقراری این ارتباطات شده است و از سفیر جمهوری اسلامی ایران خواست که این استان را معرفی کند.

این مقام استانی روسیه اضافه کرد: در نمایشگاه تخصصی اقتصادی اوراسیا که در تهران برگزار شد تعداد زیادی از بازرگانان و صنعتگران تور نیز حضور یافتند و به ظرفیت‌های عظیم ایران برای همکاری بیشتر پی بردند و اکنون ما خواهان تجارت دو طرفه با ایران هستیم.

سفر هیات ایرانی به منطقه تور پرثمر بود
کالینکن، سفر کاظم جلالی سفیر ایران و هیات همراه به منطقه تور در فروردین امسال را  پرثمر خواند و گفت در مقابل، هیاتی از تور در تهران در نمایشگاه اوراسیا حضور یافتند و امیدواریم همکاری‌ها توسعه یابند.

 این هیات خواستار برقراری روابط اقتصادی با شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های  مختلف از جمله تولید تجهیزات نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع چوبی،  قطعات خودرو  و صنایع ساختمانی و جاده‌ای شدند.

استقبال ایران از پیشنهادات هیات اقتصادی تور
کاظم جلالی سفیر ایران نیز با استقبال از پیشنهادهای هیات اقتصادی تِوِر اظهار داشت که شرکت‌های ایرانی و استان تِوِر با داشتن می‌توانند ظرفیت‌های بالا مشارکت‌های خوبی را داشته باشند.

وی پیشنهاد داد که جلسات بیشتری با حضور مسوولان و تجار ایرانی برای برقراری مناسبات صنعتی و گردشگری با استان تور برگزار شود.

این مقام دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در روسیه همچنین گفت که موضوع خواهرخواندگی تِوِر با یکی از استان‌های ایران را با استانداران بررسی و استان متناسب با تور انتخاب و معرفی خواهد شد.

جلالی یکی از مشکلات ارتقای روبط تجاری و اقتصادی را  مشکل صدور ویزا از طرف روسیه عنوان کرد و گفت: خواهان همکاری دولت روسیه هستیم که استاندار تور می‌تواند در این مورد نقش موثری داشته باشد.

وی اظهار کرد: لازم است زمینه‌های سرمایه‌گذاری و بسترهای صادراتی استان تور معرفی و سفر تجار ایرانی و روسی به شکل متقابل فراهم شود.

سفیر ایران در روسیه ادامه داد: ایران و استان تور می‌توانند در زمینه تولیدات چوبی؛  کشاورزی، نفت و گاز و صنایع الکتریکی همکاری خوبی با هم داشته باشند.

 
به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، اوایل فروردین امسال نیز «ایگور رودنیا» استاندار تور در حاشیه بازدید میدانی کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی این استان، خواستار همکاری با تهران در زمینه‌های مختلف صنعتی و گردشگری شد.

 رودنیا که استان تحت مدیریتش در زمینه صنعتی و همچنین گردشگری در کشور روسیه از استان‌های شاخص به شمار می‌رود، در حاشیه دیدار کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های اقتصادی این استان، گفت: این استان توانایی ارسال تجهیزاتی را دارد که در اکتشاف میادین نفت و گاز ایران می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

تور (TVER)، منطقه ای در روسیه که همکاری تنگاتنگ با ایران را می خواهد

گسترش گردشگری (بازدید از جاذبه‌های استان، موزه ها و مراکز فرهنگی) دو کشور، یکی دیگر از پیشنهادهای استاندار تور روسیه بود.

وی تصریح کرد: وجود نقاط مشترک تاریخی و فرهنگی دو ملت باعث گسترش و تقویت همکاری‌ها خواهد شد.

در همان سفر «گیورکی بووس» رئیس شرکت بین‌المللی محصولات روشنایی که در چندین کشور شعبه دارد نیز خواستار شعبه‌ای از واحد تولیدی خود در ایران شد و گفت که چند پروژه آزمایشی با شرکای ایرانی دارد و قصد دارد در سال جاری حجم پروژه‌ها را چندین برابر در ایران افزایش دهد.

تور منطقه ای گردشگری و صنعتی
تور (Tver) قبلاً پایتخت یک ایالت قدرتمند قرون وسطایی و یک شهر نمونه استانی در امپراتوری روسیه بود . این شهر در محل تلاقی رودخانه‌های ولگا و تورتسا واقع شده است.

این شهر از سال ۱۹۳۱ تا ۱۹۹۰ با نام کالینین (Кали́нин) شناخته می‌شد. این شهر جایی است که سه رود به هم می‌رسند و شهر را به دو قسمت شمالی و جنوبی توسط رودخانه ولگا تقسیم می‌کنند.

آنها بار دیگر با رودخانه تورستا (Tvertsa) ، که قسمت چپ را تقسیم می‌کند، به چهار قسمت تقسیم می‌شوند.

تور (TVER)، منطقه ای در روسیه که همکاری تنگاتنگ با ایران را می خواهد

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خبر مهم همتی درباره کاهش شتاب رشد صادرات/ اثر ترامپ و کرونا روی تجارت ایران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در تازه‌ترین ...