راهبرد بازار؛ آنتن تبلت‌های قاچاق، قطع می‌شود/قبل از خرید تبلت استعلام اصالت کنید

راهبرد بازار؛ آنتن تبلت‌های قاچاق، قطع می‌شود/قبل از خرید تبلت استعلام اصالت کنید

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۲۲:۲۵

با اجرای رجیستری برای تبلت‌ها، لازم است کاربران پیش از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت اطمینان حاصل کنند، زیرا آنتن تبلت‌های قاچاق، ۳۰ روز پس از روشن شدن در شبکه، قطع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، با آغاز فاز دوم رجیستری برای همه نشان‌های تبلت از ۹ مردادماه ۱۴۰۰، آنتن تبلت‌های قاچاق، ۳۰ روز پس از روشن شدن در شبکه، قطع می‌شود. این موضوع به محض قرار گرفتن سیم‌کارت در تبلت و روشن شدن، در قالب پیامکی با سرشماره HAMTA به اطلاع فرد می‌رسد.

برخی سودجویان با سوءاستفاده از عدم آگاهی مردم در این زمینه و بی‌اهمیت جلوه‌ دادن پیامک هشدار همتا، نسبت به فروش تبلت قاچاق به مردم اقدام کرده و با قطع شدن آنتن تبلت، مردم را دچار مشکل کرده و موجب تضییع حقوق آن‌ها می‌شوند. بنابراین سامانه همتا (هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) همانند توصیه‌هایی که به خریداران گوشی تلفن همراه می‌شد، به خریداران تبلت نیز توصیه می‌کند پیش از خرید، با ارسال شناسه (IMEI) تبلت به کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir استعلام اصالت کرده و از ثبت بودن تبلت و تطابق برند و مدل اعلامی در پاسخ استعلام با تبلت موردنظر، اطمینان حاصل کنند.

شناسه (IMEI)، یک عدد ۱۵ رقمی است که روی جعبه تبلت درج شده و برای ملاحظه آن، نیازی به باز کردن جعبه یا روشن کردن تبلت نیست. همچنین در صورت قطعی شدن خرید، در حضور فروشنده و به کمک کد فعال‌سازی شش‌رقمی درج‌شده روی جعبه یا روی کارت گارانتی، از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، تبلت را برای سیم‌کارت خود در سامانه همتا فعال‌سازی کنند.

همچنین توصیه می‌شود خریداران حتما از فروشگاه‌های معتبر خرید کرده و فاکتور استاندارد دارای شناسه (IMEI) و مهر فروشگاه دریافت کنند تا درصورت نیاز به پیگیری موضوع در مراجع نظارتی و قضایی، از آن استفاده شود. در صورت بروز مشکل با فروشنده، امکان ثبت شکایت به‌صورت اینترنتی در سازمان تعزیرات حکومتی به آدرس tazirat135.ir و سامانه۱۲۴ سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به آدرس http://www.124.ir/complaint/create فراهم بوده و علاوه بر آن از طریق اتحادیه مرتبط در هر استان نیز قابل پیگیری است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفت + دوازده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین درحوزه ICT

نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر چین مخالف هژمونی، تسلط و یکجانبه ...