تبدیل شدن مشهد به هاب فناوری اطلاعات با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها

تبدیل شدن مشهد به هاب فناوری اطلاعات با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها

زمان انتشار : 1399/12/08 - 02:34

یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی که در مشهد مستقر است، به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و به گفته مدیر عامل این شرکت، با فعالیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان شهر مشهد به قطب فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر، یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی به‌عنوان کارآفرین برتر ملی سال انتخاب شد و مورد تقدیر معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر کار،‌ رفاه و امور اجتماعی قرار گرفت. این شرکت دانش بنیان با ۷۰۰ نفر سرمایه انسانی و با بهره‌گیری از حوزه‌های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در تهران، مشهد و کرمان مشغول به فعالیت است.

تیم فناوری اطلاعات این شرکت به صورت متمرکز در مشهد فعالیت می‌کند و در پی این موفقیت، دکتر کلایی شهردار مشهد به همراه جمعی از معاونان حوزه برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات شهرداری از دفتر مشهد این شرکت دانش‌بنیان بازدید کرد.

در این بازدید دکتر علی رسولی‌زاده، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با تشریح فعالیت‌های این شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوش مصنوعی گفت: درحال حاضر با فعالیت دانشگاه‌های مشهد، شرکت‌های فناوری اطلاعات و همکاری‌های گسترده آموزشی میان این نهادها، شهر مشهد به قطب فناوری اطلاعات کشور تبدیل شده است که این روند به زودی تأثیر خود را در سبک خدمات نوین بخش دولتی و خصوصی به مردم نشان خواهد داد.

کلایی، شهردار مشهد نیز در این بازدید با اشاره فعالیت‌های کاربردی و فناورانه این شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوش مصنوعی گفت: لازم است با برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی بستری فراهم شود تا بتوانیم از فناوری‌های هوش مصنوعی در شهرداری مشهد استفاده کنیم.

وی افزود: ارائه راهکارهای مرتبط با فناوری‌های مدرن به ویژه هوش مصنوعی می‌تواند منجر به بهبود زندگی مردم شود، بنابراین باید این حوزه مورد توجه جدی قرار گیرد، ضمن آنکه فناوری‌ها باید در مسیری توسعه یابند که موجب ایجاد شور و نشاط اجتماعی در  میان مردم شوند.

شهردار مشهد با بیان اینکه ارائه راهکارهای مرتبط با فناوری‌های مدرن به ویژه هوش مصنوعی می‌تواند منجر به بهبود زندگی مردم شود، گفت: با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان برتر ملی، خدمات نوین شهری با استفاده از هوش مصنوعی گسترش می‌یابد.

انتهای پیام

x

این مطالب را نیز ببینید!

فرصت‌طلبی بیت‌کوین – ایسنا

بیت‌کوین در بحبوحه بحران بانکی ایالات‌ متحده آمریکا، در بالاترین سطح ۹ ماه گذشته قرار ...