راهبرد بازار؛ وزیر پیشنهادی صنعت و معدن خوش فکر و برنامه محور است

راهبرد بازار؛ وزیر پیشنهادی صنعت و معدن خوش فکر و برنامه محور است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۲:۰۳

حسین حاجی بیگلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیدرضا فاطمی‌امین در زمان وزارت علی‌اکبر محرابیان، معاون طرح و برنامه وزارت صنایع و معادن و یکی از بهترین معاونان وقت این وزارتخانه بود که توانست حوزه سیستمی و نرم افزاری این مجموعه بزرگ اقتصادی را ارتقا دهد و طراحی سامانه کاداستر معادن از عملکردهای مهم ایشان است.

وی تصریح کرد: توسعه خدمات الکترونیکی وزارت صنایع و معادن در زمان مدیریت ایشان در این وزارتخانه شکل گرفت و موجب شد بسیاری از مشکلات بروکراسی آن برطرف شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت : فاطمی امین نگاه توسعه ای به اقتصاد دارد و زمانی هم که بعنوان مسوول اقتصادی آستان قدس فعالیت می کرد درآمد زایی مناسبی را برای آستان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت بدلیل نزدیکی با رییس جمهوری اجرای مصوبات ملی را تسهیل می کند و از قدرت چانه زنی بیشتری برای برطرف کردن مشکلات صنعت و معدن برخوردار است.

حاجی بیگلو از هم گسیختگی سازمانی در وزارت صمت را چالشی بزرگ در حوزه تجارت عنوان کرد و افزود: ساختار درونی و سازمانی این وزارتخانه بدلیل تغییر مدیریتی سریع دچار چالش شده و مدیران سازمان بی انگیزه فعالیت می کنند و امیدوار هستیم  بدلیل آشنایی گزینه پیشنهادی با این وزارتخانه، مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه امروز وزارت صنعت، معدن و تجارت نیازمند تحول اساسی است، تاکید کرد: حدود ۲ دهه از ادغام وزارتخانه‌های صنعت و تجارت می‌گذرد اما تاکنون هنوز فرآیندها در این وزارتخانه به‌روز رسانی نشده است، در نتیجه جزایری در کنار هم به وجود آمده که باید با هم تعامل و هم‌افزایی بیشتری داشته باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: در شرایط فعلی که باید در اجرای امور و همچنین انجام این تحولات سرعت عمل داشته باشیم، فاطمی‌امین به عنوان فردی که آشنا با فرایندها و قوانین بوده و پر انرژی و جهادی عمل می‌کند، می‌تواند گزینه بسیار ایده‌آلی برای وزارتخانه باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سیدرضا فاطمی امین که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد.

آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که پیش از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.

از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی‌امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رییس‌جمهوری و رییس پروژه‌های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر صنعت: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های صنعتی گیلان پیش‌بینی شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، سیدرضا فاطمی‌ امین جمعه ...