راهبرد بازار؛ خاندوزی دانش و تجربه لازم برای مهار چالش‌ها را دارد

راهبرد بازار؛ خاندوزی دانش و تجربه لازم برای مهار چالش‌ها را دارد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۲۱:۰۸

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، حسین عیوضلو افزود: خاندوزی با چالش‌های روز اقتصاد کشور نیز آشناست و در مجلس، به‌طور مستقیم، درگیر بخش زیادی از این چالش‌ها بوده است.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: اگر مجلس به اقای خاندوزی رأی اعتماد بدهد و وی، تیم تشکیل دهد، می‌توان به حل برخی مشکلات اقتصادی مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی، امید داشت.

به گفته عیوضلو، مشکلات کنونی اقتصادی ایران، دیگر، راه‌حل ساده‌ای ندارد و لازم است که سیاست‌ها، جامع‌نگر باشد. بنابراین، هم‌افزایی یک تیم هماهنگ و با تجربه در وزرت اقتصاد، ضروری است تا امکان مهار چالش‌های موجود در حوزه مأموریتی این وزارتخانه فراهم آید.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم، ۲۰ مرداد ماه اسامی کابینه پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کرد.

در این میان احسان خاندوزی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی مطرح شده است.

خاندوزی متولد ۱۳۵۹ و دارای مدرک دکترا از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات است، نمایندگی مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس دهم شورای اسلامی و استادیاری دانشگاه علامه طباطبائی (از سال ۱۳۹۳) و مدیر گروه اقتصاد اسلامی این دانشگاه از دیگر سوابق این وزیر پیشنهادی است.

او در سال ۱۳۹۲ مسوولیت مدیر کلی بخش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است. عضو شورای اقتصادی سازمان صدا و سیما و دبیر آن نیز بوده است. خاندوزی در دولت گذشته عضو هسته اندیشه ورزی وزارت امور اقتصاد و دارایی بود.

از دیگر پست‌های این وزیر پیشنهادی عضویت در هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از سال ۱۳۹۴ است.

همچنین وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در سال ۱۳۹۸ به عضویت شورای پژوهشی سازمان امور مالیاتی درآمد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سیگنال‌های برجام به بازار ارز و سکه/ دو روی واکنش بازار به مذاکرات وین

بازارها اگرچه همچنان در انتظار نتایج اولیه مذاکرات برجامی وین هستند اما خبر رسیده که ...