راهبرد بازار؛ حضور فاطمی‌امین در وزارت صنعت، گره‌گشای مشکلات این بخش است

راهبرد بازار؛ حضور فاطمی‌امین در وزارت صنعت، گره‌گشای مشکلات این بخش است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۹:۳۹

«محمد سپهر» امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز کشور با مشکلات متعددی روبه‌روست و بخش عمده‌ای از حل مشکل در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است،  طبیعی است که سکان‌دار این وزارتخانه نقش کلیدی در موفقیت دولت سیزدهم و حل مشکلات کشور خواهد داشت.

وی بیان‌داشت: درباره گزینه پیشنهادی رییس‌جمهوری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به چند نکته توجه کرد، از جمله در همه سوابق فاطمی‌امین موردی از کم‌کاری، تخلف یا سوء استفاده وجود ندارد و مخالفان وی هم تاکنون نتوانسته‌اند حتی یک نکته منفی در دوران خدمت و حتی زندگی شخصی‌اش بروز دهند.

 سپهر گفت: تحصیلات وی در دوره کارشناسی مهندسی الکترونیک در دانشگاه فردوسی مشهد،  کارشناسی‌ارشد مهندسی سیستم‌های اقتصادی اجتماعی در دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی دانش دانشگاه عالی دفاع ملی است و رشته تحصیلی وی منطبق با کار وزارتخانه و در بهترین دانشگاه‌های کشور است.

وی خاطرنشان‌کرد: فاطمی‌امین از بدنه وزارت صنعت بوده و از کارشناسی تا معاونت وزارتخانه در این مجموعه حضور داشته و ده‌ها مسوولیت را در بخش‌های مختلف این وزارت تجربه کرده و قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی و مدیرعامل شرکت‌های بزرگ آستان قدس نیز بوده است.

سخنگوی ایمیدرو ادامه‌داد: وی، بی‌واسطه معرفی شده از سوی رییس‌جمهوری بوده نه معرفی شده جریان‌ها، احزاب و دیگران، معاونت آستان قدس را داشته و سال‌ها با رییس‌جمهور کار کرده و آیت‌الله رئیسی با شناختی که در کار برایشان حاصل شده وی را انتخاب کرده و همین بی‌واسطه بودن و اعتماد دو طرفه گره‌گشای مشکلات عدیده این وزارتخانه خواهد بود.

وی تاکید کرد: فاطمی‌امین نظریه‌پرداز حوزه اقتصادی و صنعتی نیز هست و چندین کتاب کاربردی در حوزه راهبردی صنعت، معدن و تجارت، فراورده‌های غذایی، تجهیزات حمل‌ونقل،  تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی و غیره تالیف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سید رضا فاطمی‌امین که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد. آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که پیش از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.

از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی‌امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رییس‌جمهوری و رییس پروژه‌های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده + 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ بازار خودرو قفل شد/ قیمت سمند ارزان پایین آمد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، بازار خودرو در ۲۴ ...