راهبرد بازار؛ هیچ داروی کرونایی در گمرک دپو نشده است

راهبرد بازار؛ هیچ داروی کرونایی در گمرک دپو نشده است

زمان انتشار : 1400/06/06 - 23:42

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، «مهرداد جمالی ارونقی» صبح امروز (شنبه) در حاشیه بازدید «احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «مهدی میراشرفی» رییس کل گمرک ایران از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)، اظهار داشت: پیش از این چند تن اقلام دارویی و مواد اولیه مرتبط با تولید داروی کرونا هفته‌ها ترخیص نشده باقی مانده بود که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، به صاحبان کالا تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه اکنون فقط یک قلم داروی آماده به دلیل نداشتن مجوز وزارت بهداشت در گمرک باقی مانده است، تصریح‌کرد: در حال حاضر براساس ابلاغ بخشنامه گمرک، هیچ داروی مرتبط با کرونا حق تخلیه در انبار و سردخانه‌ها را ندارد و بلافاصله پس از ورود به کشور آماده ترخیص و تحویل به صاحبان کالا است.

به گفته ارونقی، طی ۱۰ روز گذشته هیچ دپو یا تخلیه مواد اولیه مرتبط با کرونا در گمرک ثبت نشده و امروز نیز چندین کامیون سرم با ورود به گمرک، ترخیص شد.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته ۱۸۲ کامیون وارد کشور شده است که به صورت تشریفات حمل یکسره تحویل داده شده‌اند، خاطرنشان‌کرد: فقط ۶ دستگاه کامیون حامل سرم معطل صدور مجوز است که به‌محض صدور مجوز نسبت به ترخیص آنها اقدام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، صبح امروز  احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) از انبار کالاهای مختلف از جمله داروهای مربوط به کرونا بازدید کرد و با بررسی روند ترخیص این کالاها، خواستار تسریع این روند شد.

وزیر اقتصاد در حاشیه این بازدید، در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار هماهنگی بیشتر برای تسریع در ترخیص دارو از گمرک شد.

وی همچنین با اشاره به انتقال برخی داده‌های ارزی، از رییس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا انتقال این داده‌ها به صورت برخط و آنلاین در دستور کار قرار گیرد، زیرا تسریع در این روند موجب سرعت بخشیدن به ترخیص کالاها می‌شود.

هم‌زمان با بازدید خاندوزی از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)، محموله ۱۴۳ تنی سرم دارویی وارد کشور شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سرنوشت تلخ اولین خودروی برقی ایرانی/ عکس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین حسینی، در توییتر ...