راهبرد بازار؛ استاندار کرمان: طرح های توسعه‌ای بلندمدت را فدای درآمد مقطعی نکنیم

راهبرد بازار؛ استاندار کرمان: طرح های توسعه‌ای بلندمدت را فدای درآمد مقطعی نکنیم

زمان انتشار : 1399/12/09 - 11:02

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا،  علی زینی وند روز شنبه در شورای معادن استان با بیان اینکه باید پرونده ها قبل از ورود به شورای معادن کارشناسی شده باشد، اظهار کداشت:جلسات شورا های نهایی، همانند شورای معادن، جای کار کارشناسی نیست و باید پرونده ها بررسی شده باشد اینجا تنها شفاف تصمیم گیری شود.

وی افزود: کرمان یک استان معدنی است و همه ما و مسئولان باید نهایت استفاده از معادن را در راستای توسعه و تحول استان ، ایجاد اشتغال پایدار و رفاه مردم بکار ببندیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه ما حق و حقوقی در این معادن داریم تصریح کرد: بسیاری از حق و حقوق به استان برنگشته اما این دیگر موضوع ما نیست زیرا ما وظیفه خود را انجام داده ایم.

استاندار با بیان اینکه کار گروه ها با جدیت تشکیل شود و طرح ها و پروژه ها به طور متوازن در سراسر استان انجام گیرد،  اذعان کرد: ۲۰ درصد بخش پژوهشی در زمینه معادن هم بسیار مهم است؛ یکی از دانشگاه های مهم استان یک طرح بسیار خوب داشتند که با اجرای آن ۴۰۰ درصد ایجاد سرمایه می کرد این طرح ها را باید در دستور کار قرار داد و راحت نباید از کنار آنان گذشت.

وی با اشاره به بهره‌وری کامل از معادن تاکید کرد: بسیاری از این معادن بزرگ خصوصی هم نیستند و مدیر نباید برای بالا بردن مقطعی درآمد، طرح های توسعه ای انجام ندهند که این بزرگ‌ترین آفت استان است.

زینی وند ادامه داد: ما این موضوع را در اولویت قراردادیم و در شورای گفت و گو به جد پیگیرش هستیم؛ معادن دولتی و نیمه خصوصی باید طرح توسعه را برای مناطق مختلف و خودشان ارائه دهند تا به نحوی بی حساب و کتاب نباشند.

استاندار کرمان نهایت عمر معادن مهم کرمان را ۱۸ سال دیگر دانست و یادآور شد: ما باید به دنبال راه های جایگزین برای توسعه باشیم، مدیران هم یک دید عمیق تر به توسعه استان داشته باشند و تنها به معادن  تکیه نکنند همچنین ابتکار بیشتری به خرج دهند.

زینی وند خاطرنشان کرد: خیلی از معادن خیرشان به استان نرسیده است اگر اینگونه بود که شهرهای ما اینقدر بی روح نبودند، بیکاری زیاد نبود و حاشیه نشینی بیشتر نمی‌شد.

وی خطاب به مدیران و نماینده دستگاه ها در کارگروه ها گفت: سازمان ها و مدیران، معاون تخصصی شان را به کارگروه ها معرفی کنند تا اگر دستوری صادر شد جای بحث نباشد.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ عقبگرد بازار خودرو به قیمت‌های بهمن ۱۴۰۱/ یکی شدن قیمت بازار و کارخانه در برخی خودروها

تهران- ایرنا- روند کاهش قیمت‌ها امروز هم در بازار خودرو ادامه یافت تا جایی که ...