راهبرد بازار؛ دو نیمه متفاوت بورس در معاملات امروز

راهبرد بازار؛ دو نیمه متفاوت بورس در معاملات امروز

زمان انتشار : 1400/06/07 - 13:44

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا، بورس امروز روندی پر فراز و نشیب را تجربه کرد و معاملات آن تحت تاثیر برخی از هیجانات ایجاد شده، دچار نوسان شد.

شاخص بورس در نخستین دقایق معاملات با صعودی بیش از ۱۰ هزار واحد همراه شد، اما از نیمه دوم معاملات از شدت رشد این بازار کاسته و معاملات آن در دقایق پایانی وارد مدار منفی شد که در ادامه این روند، شاخص بورس با بیش از دو هزار واحد افت به معاملات امروز خود پایان داد.

در معاملات امروز بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با حدود ۹ هزار واحد افزایش به ۴۶۷ هزار و ۵۱۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با پنج هزار واحد رشد به ۲۹۵ هزار و چهار واحد رسید.

شاخص بازار اول یک هزار و ۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم چهار هزار و ۳۰۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۵۷۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۷۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۶۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۹۸ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۹۸ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۵۸۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۸۲ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۴۲۱ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۴۰۹ واحد و شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۳۷۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۹۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۵۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۶۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۱۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۶۰۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۶۲ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۵۵۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۵۴۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۳۶ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۱۷ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ‌ملی صنایع مس ایران (فملی) و گروه دارویی برکت (برکت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۹۶۸ هزار برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۷۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۲ هزار و ۸۰۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار هفت میلیارد و ۶۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۱۴ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد بیمه پاسارگاد (بپاس)، ‌فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و بانک دی (دی) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و پتروشیمی مارون (مارون) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

بازار سرمایه، اولویت دولت سیزدهم/ ایفای تعهدات صندوق توسعه ملی، لازمه حمایت قوی از بورس

تهران- ایرنا- رئیس صندوق تثبیت بازار سرمایه با اشاره به به اولویت‌دهی دولت سیزدهم به ...