راهبرد بازار؛ میانگین‌ بارش در بوشهر ۵۵ میلی‌متر کاهش یافت

راهبرد بازار؛ میانگین‌ بارش در بوشهر ۵۵ میلی‌متر کاهش یافت

زمان انتشار : 1399/12/09 - 13:37

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، زهرا راستگو روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با وجود اینکه در فصل پاییز بارش‌های مطلوبی در این استان رخ داد با این وجود از ابتدای زمستان تاکنون کاهش ۸۴ میلی‌متری بارش نسبت به میانگین بلند مدت رخ داده‌است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون در شهرستان‌های بوشهر بیش از ۱۴۸ میلی‌متر، تنگستان ۱۲۷، جم ۷۴، دشتستان ۱۹۱، دشتی ۱۰۱، دیر ۶۹، دیلم ۲۹۶، عسلویه ۳۲، کنگان ۷۴ و گناوه بیش از ۲۷۱ میلیمتر باران باریده است که به جز دیلم و گناوه میزان بارش در بقیه شهرستان‌ها کمتر از میانگین بلند مدت است.

راستگو ادامه داد: در این مدت بارش باران در دیلم ۸۱ میلی متر و گناوه بیش از ۵۵ میلی متر بیشتر از میانگین بلند مدت است و دیلمی‌ها ۱۳۶ و گناوه‌ای‌ها ۴۳ میلی متر بیشتر از مدت مشابه پارسال بارش داشته‌اند.

وی گفت: در میان شهرستان‌های دیگر جم با کاهش ۱۴۸ میلی متری بارش نسبت به میانگین بلندمدت، بیشترین کاهش بارندگی را داشته است و این میزان کاهش بارندگی در حالی رخ می‌دهد که جم در سال گذشته با نزدیک به ۳۹۸ میلی متر بیشترین بارندگی را در استان بوشهر به خود اختصاص داده بود.

راستگو گفت: از اواخر وقت امروز با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جوی به استان بوشهر، بر پوشش ابرها در آسمان افزوده خواهد شد.

وی افزود: با تقویت فعالیت این سامانه در روز دوشنبه، برای استان بوشهر وقوع بارش پراکنده و خفیف باران به همراه وزش باد پیش بینی می‌شود.

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت تضمینی برگ سبز چای ابلاغ شد

تهران- ایرنا – نرخ جدید خرید تضمینی برگ سبز چای برای سال ۱۴۰۲ از سوی ...