راهبرد بازار؛ کاهش ۵۰ درصد آتش سوزی منابع طبیعی در مقایسه با سال ۹۹

راهبرد بازار؛ کاهش ۵۰ درصد آتش سوزی منابع طبیعی در مقایسه با سال ۹۹

زمان انتشار : 1400/06/07 - 19:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، «ایمان جمشیدی» افزود: بر اساس آمار و مستندات موجود و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور به میزان ۵۰درصد کاهش یافته است.

مشاور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: در تیرماه سال جاری تعداد فقرات آتش سوزی از ۷۵۰ فقره در مدت مشابه سال قبل به ۳۰۰ فقره در سال جاری کاهش یافته و از نظر سطوح آسیب دیده نیز حریق از ۷ هزار و ۶۸۹ هکتار به ۵هزار و ۳۳۷ هکتار کاهش یافته است.

جمشیدی، علت کاهش حریق در منابع طبیعی را تشدید اقدامات حفاظتی، انجام اقدامات پیشگیرانه، بهره گیری از تجهیزات و امکانات اطفای حریق و پایش مستمر عرصه های منابع طبیعی بوسیله جنگلبانان و نیروهای دیده بان مردمی در منطقه ذکر کرد.

در دو ماهه نخست امسال نزدیک به ۲۶۰ مورد حریق در مناطق زاگرسی و جنوب کشور اطفا شده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، براساس آمارها در دو ماهه نخست امسال نزدیک به ۲۶۰ مورد حریق در مناطق زاگرسی و جنوب کشور اطفا شده است.

بنابراین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با توجه به تشدید خشکسالی‌ها و احتمال ایجاد وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع ۱۶ هزارو ۱۵۷ قلم تجهیزات اطفای حریق به ارزش ۶۵ میلیارد تومان برای استان‌های در معرض خطر حریق تهیه شد که ۵۰ درصد این تجهیزات به ۱۱ استان زاگرسی کشور از جمله کهگیلویه و بویر احمد، فارس، خوزستان، چهار محال بختیاری، آذربایجان ، خراسان شمالی و تهران ارسال شد و مابقی در حال انجام است.

از این میزان تجهیزات هفت هزارو ۳۰ قلم تجهیزات دفاع شخصی، چهار هزار قلم بی‌سیم دیجیتال و بیش از پنج هزار قلم تجهیزات اطفای حریق به ۲۴ استان کشور برحسب اولویت فراونی حریق و صعب العبور بودن  ارسال می شود.

در این محموله ها تجهیزات دفاع شخصی ازجمله شوکر، گاز فلفل، لباس و کفش و سایر وسایل ایمنی موجود است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مجوز صادرات پیاز تا پایان خرداد صادر شد/سقف مجاز ۵۰ هزار تن

تهران – ایرنا – وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: صادرات ۵۰ هزار تن پیاز با ...