راهبرد بازار؛ فروش مستقیم محصول، راهکار حذف واسطه از بازار انار ساوه است

راهبرد بازار؛ فروش مستقیم محصول، راهکار حذف واسطه از بازار انار ساوه است

زمان انتشار : 1400/06/08 - 08:25

«راضیه کریمی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: با وجود خسارت حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد به باغات انار شهرستان ساوه بر اثر سرمازدگی، میزان تولید محصول قابل قبول است و عملیات برداشت از پاییز آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: در خصوص حذف واسطه‌ها با هدف افزایش سوددهی به باغداران، برنامه‌های متعددی از جمله برپایی غرفه فروش مستقیم محصولات انار و آلو در دستور کار است که در تعدیل قیمت‌ها نیز نقش بسزایی دارد.

مدیرعامل تعاونی باغداران شهرستان ساوه ادامه داد: بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر از باغداران ساوجی عضو تعاونی هستند و از خدمات این تشکل و توصیه‌های موردنیاز در خصوص زمان کوددهی و  سم‌ دهی  برای بهبود کمی و کیفی محصولات بهره‌مند می‌شوند.

کریمی عنوان کرد: با هدف توسعه صادرات انار ساوه، رایزنی و هماهنگی های لازم با با تعاونی باغداران کشور برای  سهولت در این زمینه و همچنین حذف دلالان و واسطه ها در حال انجام است.

وی گفت: در مورد پرداخت خسارت به باغات آسیب دیده، بیمه کشاورزی فعال است اما اکثر باغداران به این دلیل که از قوانین و شرایط این بیمه رضایت ندارند، در نتیجه  باغات خود را بیمه نمی‌کنند.

به گفته مدیرعامل تعاونی باغداران شهرستان ساوه، راهکار ترغیب کشاورزان نسبت به بیمه کشاورزی، ارائه سیاست‌های تشویقی و تخفیف در حق بیمه دریافتی است و تعاونی باغداران شهرستان نیز در این زمینه تلاش می‌کند.

شهرستان ساوه با ۱۲ هزار هکتار سطح زیر کشت انار و ظرفیت تولید سالانه تا ۲۵۰ هزار تن، از قطب های تولید این محصول در کشور به حساب می آید.

وی در پایان از مسئولان درخواست کرد: با توجه به افزایش چندین برابری هزینه سم، کود و کارگر و مقرون به صرفه نبودن شرایط کنونی برای باغداران، انتظار می‌رود دولت جدید در زمینه یاری به کشاورزان اقدامات جدی انجام دهد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مجوز صادرات پیاز تا پایان خرداد صادر شد/سقف مجاز ۵۰ هزار تن

تهران – ایرنا – وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: صادرات ۵۰ هزار تن پیاز با ...