راهبرد بازار؛ وزارت راه راهکارهای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن را ارائه کند

راهبرد بازار؛ وزارت راه راهکارهای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن را ارائه کند

زمان انتشار : 1400/06/08 - 09:23

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدرضا رضایی کوچی» روز دوشنبه درباره تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن توسط شورای نگهبان به خبرنگاران گفت: پس از تلاش یک ساله کمیسیون عمران و همکاری نمایندگان مجلس و پیگیری اعضای شورای نگهبان، طرح تولید مسکن در شورای نگهبان به تایید رسید و هفته جاری توسط رییس مجلس شورای اسلامی به عنوان یک قانون ابلاغ می‌کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای آن که به مراتب سخت از تصویب است، جدیت و همراهی اعضای کابینه دولت الزامی است و نه تنها وزارت راه و شهرسازی بلکه همه ارکان دولت باید در اجرای این طرح مشارکت بالا داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران بر اجرای این قانون نظارت خواهد داشت،‌ عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه‌های این قانون و راهکارهای اجرایی آن را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارائه نماید.

رضایی از عزم کمیسیون عمران مجلس و همه نمایندگان برای اجرایی شدن قانون جهش تولید و تامین مسکن خبر داد و تصریح کرد: همت همه بر این خواهد بود که ساخت یک میلیون واحد در سال روی زمین نماند چرا که نیاز کنونی کشور اجرایی شدن چنین قانونی است.

رییس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور ساخت این میزان مسکن شدنی است.

وی با بیان اینکه وزیر مسکن و شهرسازی رسالت سنگینی برای اجرای این قانون بر عهده دارد،‌ خاطرنشان کرد: برای ساخت یک میلیون واحد در سال باید به صورت متوسط روزانه دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکن عملیاتی شود. البته یکی از مزیت‌های اجرای این  قانون در مناطق محروم است از این رو نظارت مجلس کمک شایانی به جدیت در اجرای این طرح خواهد کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

اطلاعیه شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره) درباره اجاره دفاتر حمل بار

تهران- ایرنا- شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اطلاعیه‌ای درباره بهای اجاره دفاتر حمل بار ...