راهبرد بازار؛ افت شاخص بورس – ایرنا

زمان انتشار : 1400/06/08 - 14:11

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا، در معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۱ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۳ هزار و ۱۴۱ واحد کاهش به ۴۵۴ هزار و ۳۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با هشت‌هزار و ۲۹۲ واحد افت به ۲۸۶ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۳۸ هزار و ۹۱۷ واحد و شاخص بازار دوم ۹۱ هزار و ۲۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶ هزار و ۵۸۷ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۶۷۳ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۱۹۸ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۹۴ واحد و آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۸۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۵۱۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه‌هزار و ۸۷۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه‌هزار و ۴۴۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲‌هزار و ۸۹۴ واحد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲هزار و ۲۳۲ واحد، معدنی وصنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۶۲۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با یک‌هزار و ۴۵۵ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک‌هزار و ۴۴۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سپید ماکیان (سپید)، گروه دارویی برکت (برکت)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه‌میلیارد و ۳۲ هزار برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۹۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۲ هزار و ۱۱۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار چهار میلیارد و ۱۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۰۰ هزار و ۷۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد بیمه پاسارگاد (بپاس)، ‌صنعتی مینو (غصینو)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکام)، داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) و شرکت سرمایه هامون صبا (وهامون) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و فرابورس ایران (فرابورس) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان از مهم‌ترین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ فرابورس

تهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران از مهم‌ترین برنامه های امسال این شرکت را تجدید ساختار ...