راهبرد بازار؛ قیمت زمین و امکانات سازمان‌های خدماتی، دو مزیت شهرک‌های صنفی است

راهبرد بازار؛ قیمت زمین و امکانات سازمان‌های خدماتی، دو مزیت شهرک‌های صنفی است

زمان انتشار : 1400/06/08 - 20:32

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، «سعید ممبینی» در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی، تصریح کرد: یکی از مزایای حضور در شهرک های صنفی حضور سازمان های خدماتی از جمله آب، برق، گاز و تلفن با حمایت دولت چون را تا نزدیکی شهرک های صنفی است.

وی افزود: همچنین در اختیار گرفتن زمین با قیمت کارشناسی شده و توافقی با شرکت شهرک های صنعتی، قیمت تمام شده را برای استقرار صنوف کاهش خواهد داد که بسیار حائز اهمیت است زیرا درگذشته تمامی این هزینه ها به عهده صنوف بود.

ممبینی با اشاره به ضرورت فراهم شدن زیرساخت های مناسب برای حضور اصناف در شهرک های صنف، اظهار داشت: از تمامی ظرفیت هایی که در ایجاد شهرک های صنعتی وجود دارد در جهت راه اندازی و توسعه شهرک های صنفی استفاده خواهد شد و ساماندهی و ایجاد شهرک های صنفی با استفاده از مزایایی که دولت در شهرک های صنعتی قائل است در سطح کشور صورت خواهد گرفت و در حال حاضر این ظرفیت در برخی از استانها ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: اصناف به شکل ناحیه صنفی در شهرک های صنعتی اصناف مستقر می شوند که این موضوع باعث ساماندهی اصناف با هزینه و شرایط مناسب تری نسبت به ایجاد شهرک های صنفی مستقل می شود.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در سال های گذشته برخی از صنوف در قالب صنوف آلاینده مجبور به خروج از شهر بودند که باید در قالب تعاونی یا به صورت خصوصی شهرک های صنفی ایجاد می‌کردند و با توجه به اینکه حمایتی از سوی دولت در ارائه زمین و دیگر خدمات صورت نمی‌گرفت، این مساله باعث هزینه بالای قیمت تمام شده برای اصناف بود.

وی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر اتاق اصناف ایران با وزارتخانه یک تفاهم نامه در این خصوص داشتند که با توجه به محدودیت های موجود در اساسنامه شرکت شهرک های صنعتی و با پیگیری هایی که در یک سال اخیر صورت گرفت این مساله اصلاح شد و امیدوار هستیم با امکانات ایجاد شده و رفع مشکلات، شاهد حضور و استقرار بیشتر اصناف برای استفاده از مزایای شرکت شهرک های صنعتی در ایجاد شهرک های صنفی باشیم.

شهرک‌های صنعتی با محوریت اصناف ایجاد خواهد شد

«علی رسولیان» مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و صنفی گفت: شهرک های صنعتی با محوریت اصناف ایجاد خواهد شد و با همکاری خوبی که بین شرکت شهرک های صنعتی و اتاق اصناف ایران وجود دارد تصمیات و اقدامات موثری در این حوزه گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: اصناف توانایی و ظرفیت بسیار خوبی در ایجاد اشتغال و گسترش تولیدات داخلی دارند و بخش عمده ای از تولید و اشتغال کشور در حوزه فعالیت کسب وکارهای صنفی و واحدهای کوچک است و امسال ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ واحد کارگاهی در شهرک های صنعتی با محوریت بخش خصوصی ایجاد خواهیم کرد که اصناف سهم به خصوصی را در این بخش خواهند داشت.

رسولیان خاطرنشان کرد: تدابیری ایجاد کرده ایم که بخش خصوصی و اتاق های اصناف نیز در تصمیم گیری‌ و هیات مدیره حوزه شهرک های صنعتی و صنفی مشارکت داشته باشند و چهارچوب مشخصی برای همکاری مستمر و اثربخش این حوزه در نظر گرفته می شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ راهکار مرکز پژوهش‌های مجلس برای صنعت خودرو: قیمت کارخانه‌ای باید اصلاح شود

تهران – ایرنا – مرکز پژوهش‌های مجلس در بیانیه سیاستی در خصوص صنعت و بازار ...