راهبرد بازار؛ باغداران نگرانی برای فروش سیب پادرختی درجه ۳ صنعتی نداشته باشند

راهبرد بازار؛ باغداران نگرانی برای فروش سیب پادرختی درجه ۳ صنعتی نداشته باشند

زمان انتشار : 1400/06/08 - 20:37

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «سیدمحمد موسوی» در جلسه بررسی وضعیت تولید و عرضه سیب درختی در سال ۱۴۰۰ افزود: پیش‌بینی میزان تولید  سیب درختی در کشور ۴.۲ میلیون تن است که حدود سه میلیون تن در ۶ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، تهران، خراسان رضوی و اصفهان تولید خواهد شد.

به گفته وی، بطور متوسط ۲۰ درصد از کل محصول تولیدی سیب کشور درجه ۳ و سیب پادرختی بوده که مصرف صنعتی دارد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه های باغداران به خصوص در استان های آذربایجان غربی و شرقی است بنابراین روند تغییرات میزان تولید و قیمت این محصول، لزوم نقش آفرینی موثر تشکل های ملی ذیربط در بازار محصولات کشاورزی سیب درختی و بکارگیری همه ظرفیت های شبکه تحت پوشش به منظور حمایت از تولید کنندگان سیب و ایفای نقش موثر شبکه در ایجاد تعادل نسبی در بازار سیب درختی به نفع تولید کنندگان بررسی شد.

موسوی گفت: بنابراین مقرر شد، تشکل های مذکور با هماهنگی مدیریت تعاون روستایی استان های تولیدکننده سیب و بسیج تشکل های استانی تحت پوشش با بکارگیری همه امکانات و ظرفیت های موجود، با حضور موثر دراستان های تولید کننده سیب درختی نسبت به خرید توافقی سیب درختی درجه سه صنعتی صرفا از باغداران اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: اتحادیه ها باید گزارش میزان خرید و اقدامات در دست اجرا را به صورت هفتگی به دفتر خرید و فروش محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ارائه و به صورت هفتگی روند تغییرات قیمت و خرید از باغدار مورد رصد و تصمیم گیری مستمر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، طبق آمارها سال گذشته چهار میلیون تن سیب درختی در کشور تولید شد که امکان صادرات بخش مازاد آن به کشورهای هدف وجود داشت بنابراین بخشی از سیب درختی در ازای واردات موز به کشورهای هدف صادر شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ سومین جشن گلاب گیری روستای هەمرولە سنندج در سطح ملی برگزار می‌شود

سنندج-ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: سومین جشن گلاب گیری روستای «هەمرولە» سنندج ...