راهبرد بازار؛ وزیر صنعت: به طور جدی درصدد کنترل تورم هستیم

راهبرد بازار؛ وزیر صنعت: به طور جدی درصدد کنترل تورم هستیم

زمان انتشار : 1400/06/08 - 22:34

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران شاتا، « سید رضا فاطمی امین» در گفت و گویی افزود:  در کوتاه مدت دو اولویت تنطیم بازار و تورم را در نظر داریم ‌و برای نیل به این منظور با دوستان در وزارتخانه های دیگر جلساتی را شروع کردیم که تسلط به جریان تولید و توزیع کالا داشته باشیم تا بتوانیم کمبودها را پیش بینی کنیم.

وزیر صمت توضیح داد که  تعیین اولویت‌ها و مشخص کردن آنها در زیرمجموعه‌ها، تنظیم‌گری، تسهیل گری و نظارت چهار عامل موثر برای حرکت به سمت حکمرانی در بخش های صنعتی، معدنی و تجاری هستند.

** باید شرایطی فراهم شود تا کسب و کارها به سمت اولویت ها حرکت کنند

فاطمی امین ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا کسب و کارها به سمت اولویت ها حرکت کنند، همچنین در حوزه تسهیل گری وقتی مسیر قطعی شد حرکت کسب و کارها به سمت اولویت‌ها تسهیل خواهد شد.

** راه اندازی سامانه جامع تجارت در اولویت برنامه هاست

وی با اشاره به مصوبه سال ۹۲ که دولت را مکلف کرده تا پایان سال جاری سامانه تجارت را راه اندازی کند این مساله را در اولویت برنامه ها عنوان کرد و افزود: این سامانه به ما اطلاعات بسیار خوب و لازم را برای پیش بینی و اعمال قواعد مشخص می کند و همچنین در این سامانه بعضی موارد وارداتی هم تحت تاثیر ارز هستند که آنها را هم مورد بررسی قرار می دهد.

** با جدیت درصدد کنترل تورم هستیم

فاطمی امین با تاکید بر اینکه این سامانه اطمینانی از جهت تامین کالا را به ما می دهد تا بتوانیم تا انتهای سال بازار را کنترل کنیم، تصریح کرد: با جدیت درصدد کنترل تورم هستیم تا بتوانیم این بیماری اقتصادی را در طی چندسال کاهش داده و شرایط اقتصادی را به سمت مطلوب هدایت کنیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ چرخ های پنچر اولین نمونه ماشین برقی ایران در حیاط دانشگاه!/ عکس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین حسینی، در توییتر ...