راهبرد بازار؛ ارز یارانه‌ای فسادآور است – ایرنا

راهبرد بازار؛ ارز یارانه‌ای فسادآور است – ایرنا

زمان انتشار : 1400/06/09 - 12:48

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، “مسعود خوانساری” امروز (سه شنبه) در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: امیدواریم در شش ماهه آینده شاهد کاهش رقم کسری بودجه باشیم که در کاهش تورم تاثیر گذار است.
وی افزود: اتاق بازرگانی تهران آماده همفکری در مورد مسائل مختلف با دولت است زیرا دولت برای موفقیت به همکاری بخش خصوصی را دارد.
خوانساری تصریح کرد: آغاز دولت همزمان با سخت ترین دوره‌های بعد از انقلاب بود که کرونا از عوامل اصلی آن محسوب می شود.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی در راستای کمک به دولت قدم بر می دارد، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی تاکنون به دلیل برخی مشکلات با وزارت بهداشت نتوانسته واکسن وارد کند اما این موضوع همچنان پیگیری می شود و طی جلساتی با معاون اول رئیس جمهوری واردات واکسن را دنبال می کنیم.
رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکل تورم تاکید کرد: میزان تورم مردادماه ۴۵.۲ درصد بوده است در حالی که میزان تورم در پایان سال ۹۹ به میزان ۳۶.۴ درصد ثبت شد که این آمارها نشان از رشد زیاد نرخ تورم دارد.
وی با بیان اینکه رشد تورم کاهش میزان سرمایه‌گذاری را در پی دارد، اظهار داشت: پایه پولی به عنوان یکی از عوامل ایجاد تورم ۹.۲ درصد رشد داشته است.
خوانساری با بیان اینکه تورم پنج ماهه کالاهای خوراکی مشمول یارانه ارزی ۵۸.۴ درصد بوده است، گفت: تورم کالاهای غیر خوراکی بدون یارانه ۳۶.۵ درصد بود که نشان می دهد که اعطای ارز یارانه ای نتیجه ای جز فساد ندارد، تنها راه نجات کشور ارز تک نرخی است و کمک‌ها باید از طریق یارانه مستقیم به اقشار هدف برسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم با به نتیجه رسیدن مذاکرات از مشکلات ناشی از تحریم‌ها رها شویم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ راهکار مرکز پژوهش‌های مجلس برای صنعت خودرو: قیمت کارخانه‌ای باید اصلاح شود

تهران – ایرنا – مرکز پژوهش‌های مجلس در بیانیه سیاستی در خصوص صنعت و بازار ...