راهبرد بازار؛ عرضه بزرگترین عرض اولیه سهام در کشور هند

راهبرد بازار؛ عرضه بزرگترین عرض اولیه سهام در کشور هند

زمان انتشار : 1400/06/09 - 14:36

اقتصاد ایران: بزرگترین شرکت بیمه هند، لایف اینشورنس، خود را برای عرضه اولیه سهام در سال آینده آماده می‌کند و بانک‌های گلدمن ساکس و جی‌پی مورگان و شرکت اوراق آی‌سی‌آی‌سی را برای این کار استخدام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از راشاتودی، بزرگترین شرکت بیمه هند، لایف اینشورنس (ال‌آی‌سی)، خود را برای عرضه اولیه سهام در سال آینده آماده می‌کند. این شرکت بانک‌های گلدمن ساکس و جی‌پی مورگان و شرکت اوراق آی‌سی‌آی‌سی را برای این کار استخدام کرده است.

طبق تخمین تحلیل‌گران جفریز ایندیا، بر اساس دارایی‌های ال‌آی‌سی، ارزش سهام ارائه شده این شرکت می‌تواند به ۲۶۱ میلیارد دلار برسد که این از بزرگترین شرکت لیست شده کنونی، رلاینس اینداستریز، با ارزش بازار ۱۸۳ میلیارد دلار هم فراتر خواهد رفت.

طبق گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، برای انجام بزرگترین عرضه اولیه تاریخ هند از بین ۱۶ بانک و مؤسسه مالی داوطلب شده به جز بانک‌های یاد شده، کوتاک ماهیندرا کپیتال، جی‌ام فایننشال، سیتی گروپ و هولدینگ نومورا انتخاب شده‌اند.

انتظار می‌رود این بانک‌ها اقدامات مربوط به ثبت سهام در بورس هند را از ماه سپتامبر آغاز کنند و عرضه اولیه سهام بین ژانویه تا مارس سال آینده انجام می‌شود. احتمالاً دولت هند طبق برنامه کاهش دارایی‌های خود، ۱۰ درصد از سهام خود در شرکت ال‌ای‌سی را به فروش می‌رساند.

گزارشات حاکی از آن است که برای جلب سرمایه‌گذاران خارجی، مجوز استفاده از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این عرضه اولیه هم صادر شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

لزوم تامین منابع مالی پروژه‌های فولادی از طریق بازار سرمایه

تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تامین مالی شرکت‌ها یکی از مباحث مهم در ...