راهبرد بازار؛ بهره‌برداری از  ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰

راهبرد بازار؛ بهره‌برداری از  ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰

زمان انتشار : 1400/06/10 - 01:01

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» با اشاره به رشد ۱۳درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری و رشد ۱۲ درصدی صدور جوازهای تاسیس در چهار ماه ابتدایی امسال، خاطرنشان‌کرد: در این بازه زمانی بیش از ۱۲هزار فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی اشتغال‌زایی ۲۹۹هزار نفری صادر شده است.

وی، روند سرمایه‌گذاری در حوزه تولید را افزایشی برشمرد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری در واحدهای به بهره‌برداری رسیده با رشد ۱۷۴ درصدی به ۸۵۸ میلیارد تومان رسیده است.

صادقی‌نیارکی در ادامه روند تولید محصولات منتخب صنعتی را مثبت ارزیابی کرد و ادامه‌داد: با توجه به اتخاذ سیاست‌های حمایتی نظیر تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت، روند تولید محصولات منتخب صنعتی از رشد مناسبی برخوردار بوده و در چهار ماه سال جاری از بین ۲۴ محصول منتخب صنعتی شاهد افزایش تولید ۱۳محصول صنعتی بودیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، رشد ۴۵ درصدی روغن‌های ساخته شده نباتی، ۳۶درصدی ماشین لباس‌شویی و ۳۱ درصدی کمباین را در صدر روند صعودی محصولات منتخب عنوان و ابراز امیدواری کرد: با تسهیل فرآیند تولید و رفع موانع پیش‌رو شاهد تداوم رشد محصولات منتخب صنعتی در نیمه ابتدایی سال باشیم.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، واکاوی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از ثبت رشد تولید ۲۰ محصول منتخب صنعتی و معدنی از ابتدای امسال تا پایان تیرماه است. موضوعی که از نظر صاحبنظران به معنای افزایش علاقه جامعه به سرمایه‌گذاری و صیانت از ظرفیت‌های تولید است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ چرخ های پنچر اولین نمونه ماشین برقی ایران در حیاط دانشگاه!/ عکس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین حسینی، در توییتر ...