راهبرد بازار؛ اینچه برون می تواند به قطب اقتصاد گلستان تبدیل شود

راهبرد بازار؛ اینچه برون می تواند به قطب اقتصاد گلستان تبدیل شود

زمان انتشار : 1399/12/10 - 11:02

اقتصاد ایران: وزیر راه و شهرسازی گفت: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و توریست درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران ، محمد اسلامی، بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: در زمینه ایجاد راه آهن ایران و ترکمنستان، تلاش مضاعفی شد تا مشکلات را برطرف کنیم و امروز اکثر مشکلات برطرف شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد خط عرض این مسیر ۱.۵ سال طول کشید، افزود: توسعه زیرساخت های راه آهن اینچه برون هم در برنامه است که مشکلات زیرساختی دارد که با همت استاندار باید حل و فصل شود.

اسلامی بیان کرد: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و توریست درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل شود.

وی بیان کرد: راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با بخش خصوصی در کشور در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در زمینه ایجاد بندر چوب هم مدل و الگویی که خود استان پیگیری کرده را دنبال خواهیم کرد و معتقد هستیم که باید محیطی در نظر گرفته شود تا کمترین آسیب را داشته باشد.

اسلامی با تأکید بر اینکه احیا بندرترکمن برای ما اولویت بیشتری دارد، گفت: در زمینه احیا خلیج گرگان هر آنچه شورای عالی تالاب ها در نظر بگیرند را اجرا می کنیم.

وی در خصوص پروژه بزرگراهی گفت: این مسیر بخشی از محور هزار و ۲۳۰ کیلومتر از آستارا تا مشهد بوده که هزار و ۱۴۸ کیلومتر آن انجام شده و ۸۲ کیلومتر باقی مانده که بخشی در استان گلستان (۴۲ کیلومتر) و خراسان شمالی است و نیاز به کار سرمایه گذاری دارد.

اسلامی همچنین به تعریض جاده آزادشهر- خوش ییلاق اشاره کرد و گفت: ۶۵ کیلومتر در گلستان و ۳۵ کلیومتر در سمنان واقع شده که نصف آن در دست اجرا است و بزودی به یک بزرگراه تبدیل شود.

وی بیان کرد: امروز جشن اختتامیه مسکن مهر را شاهد بودیم که منهای یک بلوک ۲۰ واحده که مشکل حقوقی دارد، بقیه انجام شده است.

اسلامی گفت: حجم مراودات از اینچه برون با توجه به شرایط کرونا نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

x

این مطالب را نیز ببینید!

بارش‌های رگباری بهاره و سیل در راه ۷ استان/ آماده باش امدادگران هلال احمر

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به هشدار سطح قرمز ...