راهبرد بازار؛ افزایش انتقادات از سازوکار “بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور”

راهبرد بازار؛ افزایش انتقادات از سازوکار “بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور”

زمان انتشار : 1399/12/10 - 11:44

اقتصاد ایران: بر اساس مکاتبه رئیس سازمان بورس، هیئت رئیسه مجمع شرکتهای سرمایه گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره با ریاست مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هر استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، محمد علی دهقان دهنوی در مکاتبه‌ای با عسگری معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و امور دارایی اعلام کرد، مصوبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ شورای عالی بورس در خصوص هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد:

در این جلسه، موضوع تشکیل هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی (سهام عدالت) مطرح و مقرر گردید هیئت رئیسه مجمع شرکتهای سرمایه گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره این شرکت ها به جهت جلوگیری از عدم تشکیل با ریاست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هر استان و نظار از بین نمایندگان اتاق تعاون و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در هر استان و دبیرخانه نماینده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همان استان انتخاب شوند.

هیئت رئیسه مطابق با لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت و دیگر مقررات مربوطه، مجامع عمومی را دعوت و پس از حصول اطمینان از اجرای قانون رسمیت جلسه را اعلام می کند. با توجه به مصوبه فوق الذکر مقتضی است اقدامات اجرایی لازم در این خصوص لحاظ گردد.

گفتنی است، است انتخابات هییئت مدیره سهام عدالت استانها در روز ۲۰ اسفند ماه انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از اقتصاد ایران، احسان خاندوزی نیز انتقادهایی را نسبت به روند این انتخابات مطرح کرده بود، به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، چرا ثبت نام نامزدها با اطلاع رسانی کم انجام شده است؟ شیوه نظارت بر سلامت انتخابات چیست؟ تضمین مشارکت مردم؟ برای حضور مدیران حرفه‌ای نه سیاسی چه تضمینی وجود دارد؟ در نهایت اینکه، چارچوب اختیار مدیران آتی و شفافیت عملکردشان چیست؟

x

این مطالب را نیز ببینید!

پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان از مهم‌ترین برنامه‌های سال ۱۴۰۲ فرابورس

تهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران از مهم‌ترین برنامه های امسال این شرکت را تجدید ساختار ...