راهبرد بازار؛ امسال ۱۸۵ واحد تولیدی استان سمنان ۶.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

راهبرد بازار؛ امسال ۱۸۵ واحد تولیدی استان سمنان ۶.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۶:۱۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، علی تشنه دل روز سه شنبه در سیصد و یکمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در استانداری افزود:  حدود ۶ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از خرداد ۱۴۰۰ تاکنون برای رونق فعالیت اقتصادی ۱۸۵ واحد صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شد.

وی افزود: از این تعداد واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات ۵۸ واحد به ارزش حدود پنج هزار ۸۸۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۲۷ واحد به ارزش حدود ۵۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ تا کنون ۳۸۲ واحد تولیدی صنعتی معدنی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۹ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند.

تشنه دل ادامه داد: با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ۲هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال به ۵۲ واحد صنعتی و کشاورزی امروز موافقت و مشکلات بانکی و زیربنایی ۶ واحد تولیدی صنعتی استان بررسی شد.

وی ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات کارگروه اظهار داشت: از آبان ۹۹ تا کنون، ۴۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار و در این جلسات مشکلات ۱۴۲ واحد تولیدی بررسی شد و در جهت رفع موانع ۱۰۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: طی این مدت، ۷۵ جلسه در مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان برگزار و مشکلات ۲۳۲ واحد مورد بررسی شد و ۲۹۰ مصوبه در جهت مانع‌زدایی این واحدها به تصویب رسید.

بخش صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال استان سمنان و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ابلاغ دستورالعمل بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از سازمان ...