راهبرد بازار؛ سرعت‌بخشی به برنامه ۲ میلیون متر حفاری معدنی با تامین تجهیزات

راهبرد بازار؛ سرعت‌بخشی به برنامه ۲ میلیون متر حفاری معدنی با تامین تجهیزات

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۱۳

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه‌الله جعفری» در نشست کمیته راهبری اکتشاف ایمیدرو با بیان اینکه در زمینه تهیه اطلاعات، شورای راهبری اکتشاف در ایمیدرو تشکیل شده است، افزود: هدف از تشکیل این شورا، ارائه ایده‌ها و تعیین مسوولیت‌های سازمان‌های ذی‌ربط بود که پایش اقدامات در حال انجام است.

رییس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر تولید و گردآوری اطلاعات در بخش ژئوفیزیک هوایی، گفت: یکسان‌سازی، گردآوری و تکمیل اطلاعات ژئوفیزیک هوایی از الزامات توسعه بخش اکتشاف به شمار می‌رود و این اطلاعات باید در سامانه کاداستر آورده شود.

هدایت نقدینگی

وی، هدایت نقدینگی به بخش اکتشاف برای توسعه و تقویت این حوزه را از سیاست‌های این سازمان برشمرد و اعلام‌کرد: نگاه ما در زمینه اکتشاف، ملی است و این سازمان پیرو سیاست‌های توسعه‌ای، بستر اجرای برنامه‌های اکتشاف را فراهم کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه‌داد: در این راستا ایمیدرو با هدف توسعه و تامین خوراک حوزه معدن و صنایع معدنی، برنامه های اکتشاف را دنبال می‌کند.

برنامه تامین تجهیزات و انجام ۲ میلیون متر حفاری

وی، تامین و ساخت تجهیزات حوزه اکتشاف با راهبری ایمیدرو را از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای برشمرد و گفت: تامین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و حفاری توسط شرکت‌های بزرگ مورد توجه است و این موضوع به تحقق دستیابی به هدف ۲ میلیون متر حفاری سرعت خواهد بخشید.

برپایه این گزارش، مطالعات برای تکمیل و تولید اطلاعات پایه در کشور توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور برای یک برنامه پنج ساله با تامین منابع مالی توسط ایمیدرو در حال پیگیری است.

در این طرح پنج ساله اهدافی از جمله نوسازی و به‌سازی زیرساخت‌ها و تجهیزات اکتشافی و آزمایشگاهی کشور با هدف افزایش بازدهی مطالعات و فرایندهای اکتشاف در کشور و همچنین توانمندسازی متخصصان اکتشافی در کشور در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف برای تکمیل اطلاعات پایه کشور در حوزه زمین‌شناسی دنبال می‌شود.

انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی به میزان ۴۰۰ هزار کیلومتر خطی به‌منظور تکمیل اطلاعات پایه کشور و آغاز پروژه اکتشافات سیستماتیک در مقیاس یک‌ پنجاه هزارم در چهار لایه فلزی، غیرفلزی، کانی‌های قیمتی و نیمه قیمتی و عناصر نادر خاکی با تامین منابع مالی از سوی ایمیدرو هدف‌گذاری شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − 13 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ابلاغ دستورالعمل بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از سازمان ...