فهرست پرفروش ترین کتاب های جهان در سال ۲۰۱۸

کتاب شدن (Becoming) – اثر میشل اوباما ( میشل اوباما شدن )
این کتاب یک دفترچه خاطرات به شدت تاثیرگذار، قدرتمند و صمیمانه است که همسر رئیس جمهور سابق ایالات متحده آن را نوشته است. این کتاب به گرمی شما را به دنیای میشل اوباما دعوت می‌کند و جزییات و تجربیات زندگی شخصی‌اش را در اختیارتان قرار می‌دهد. این کتاب ابتدا به دوران کودکی میشل در جنوب شیکاگو سفر می‌کند و سال‌های کار و زندگی او در سرزمین مادری‌اش را تا نقل مکان به معروف‌ترین نشانی آمریکا یعنی کاخ سفید را بیان می‌کند.

او همچنین ناامیدی‌ها و امیدواری‌های زندگی شخصی و سیاسی خود را توضیح می‌دهد؛ به گونه‌ای که احساس کنید دارید همراه با میشل زندگی می‌کنید. این کتاب یک کتاب کاملا شخصی است، که اعماق ذهن و قلب شما را درگیر خواهد کرد.

کتاب آتش و خشم: ورود ترامپ در کاخ سفید (Fire and Fury: Inside the Trump White House) – به قلم مایکل ولف
کتاب آتش و خشم: ورود ترامپ در کاخ سفید (Fire and Fury: Inside the Trump White House) – به قلم مایکل ولف
کتاب های سیاسی در نیمه اول ۲۰۱۸ بسیار خوش درخشیدند. ریاست جمهوری ترامپ شوکی بود که به کشور آمریکا و تمام جهان وارد شد. بنابراین جای تعجب ندارد که این کتاب به عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب های دنیا در سال ۲۰۱۸ شناخته شود.

مایکل ولف خواننده را با خود همراه می‌کند و به ۹ ماه قبل از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری می‌برد.

کتاب میز ماگنولیا: کلکسیونی از دستورالعمل های آشپزی (Magnolia Table: A Collection of Recipes for Gathering) – توسط جوانا گینز
طرفداران جوانا گینز و آشپزی‌اش در دنیا بسیار زیادند و همین امر نیز یکی از دلایل جای‌گیری این کتاب در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان در سال ۲۰۱۸ است.

در این کتاب آشپزی ۱۲۵ دستورالعمل کلاسیک شامل صبحانه، نهار، شام و اسنک جای گرفته است. این دستورالعمل‌ها توسط خانواده گینز و با کمک گرفتن از منوی رستوران میز ماگنولیا به دست آمده‌اند.

کتاب صورتت را بشور دختر جان (Girl, Wash Your Face) – به قلم ریچل هالیس
«دروغ‌هایی درباره اینکه چه کسی هستی را فراموش کن؛ تا بتوانی تبدیل به کسی شوی که می‌خواهی باشی.»

ریچل در این کتاب به تشریح بیست دروغ و سوتفاهمی که زندگی را برای ما سخت خواهد کرد و از لذت بردن ما جلوگیری خواهد کرد، پرداخته است. دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم در حالی که تا به حال آن‌ها نشنیده‌ایم. او به معاینه جنبه‌های روانی شخصیت افراد پرداخته است تا بتواند به افراد کمک کند تا بر احساس بی‌ارزشی خود غلبه کرده و گذشته خود را نیز به فراموشی بسپارند.

کتاب یک روز از زندگی مارلون بوندو (A Day in the Life of Marlon Bundo) – نوشته جیل توییس و طراحی ای جی کلر
این کتاب درباره داستان عاشقانه زندگی خرگوش مایک پنس -رئیس جمهور آمریکا- و معشوقه‌اش به نام وسلی است. یک روز از زندگی مارلون بوندو کتابی مناسب برای کودکان ۵ تا ۸ سال است؛ و آن‌ها را با مسائل مربوط به دموکراسی، عشق، تحمل و دفاع آشنا می‌کند.

کتاب رئیس جمهور گمشده است (The President Is Missing) – به قلم بیل کلینتون و جیمز پترسون
زمانی که شایعه خیانت اعضای کابینه در آمریکا پخش شد، حتی بزرگ‌ترین فرد آمریکا یعنی رئیس جمهور نیز به یک مظنون تبدیل شد. زمانی هم که شخص رئیس جمهور ناگهان از انظار عمومی غایب شد، سوال‌های در پس ذهن مردم چندین برابرشد. رئیس جمهور سابق آمریکا -بیل کلینتون- به همراه جیمز پترسون به بررسی ابعاد این اتفاق پرداخته‌اند و از نظر سیاسی این مسئله را مورد بررسی قرار داده‌اند.

این کتاب در هفته اول فروش خود موفق شد به فروشی بالغ بر ۲۵۰۰۰۰ نسخه دست یابد؛ که در نهایت در صد روز اول فروش به فهرست ۱۰۰ کتاب پرفروش سال ۲۰۱۸ اضافه شد.

کتاب زنی در پنجره (The Woman in the Window) – به قلم ای جی فین
این رمان هیجان‌انگیز و تخیلی در اوایل سال ۲۰۱۸ انتشار یافت و در همان زمان پروژه ساخت فیلمش نیز آغاز شد.

این کتاب زندگی آنا فاکس را نشان می‌دهد. آنا تمام روز در خانه‌اش در شهر نیویورک مخفی می‌شود، فیلم های قدیمی می‌بیند، می‌نوشد و جاسوسی همسایه‌هایش را می‌کند. یک شب که آنا از پنجره به بیرون زل زده، چیزهایی را می‌بیند که نباید ببیند؛ و تمام زندگی‌اش دچار تغییر می‌شود.

کتاب تو یک کله‌شقی (You Are a Badass) – به قلم جن سینسرو
این کتاب که در نیمه اول ۲۰۱۸ بسیار پرفروش شد درباره این است که چگونه توانایی‌های خود را باور کرده و یک زندگی متفاوت را آغاز کنیم. این کتاب در نقش یک مربی موفقیت ظاهر می‌شود؛ که با داستان‌های شگفت‌انگیز خود می‌تواند دیدگاه شما را دستخوش تغییر کند.

اولین نسخه از این کتاب در سال ۲۰۱۳ منتشر شد؛ اما پنج سال بعد هنوز هم این کتاب با قدرت به فروش خود در دنیا ادامه می‌دهد.

کتاب وانکی دانکی (The Wonky Donkey) به قلم کریگ اسمیت
این داستان در مورد زندگی یک الاغ است؛ که شامل داستان‌های عالی برای کودکان می‌شود. این کتاب موفق شد به یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان در سال ۲۰۱۸ تبدیل شود. نکته جالب درباره این داستان صفحه پایانی ویژه‌اش است.

کتاب شیر و عسل (Milk and Honey) به قلم روپی کاور
این کتاب مجموعه‌ای است از شعرهای کلاسیک و آزاد درباره زندگی، تجربه خشونت، هوس، عشق، فقدان و زنانگی. این کتاب به چهار فصل متفاوت تقسیم می‌شود که هر فصل هدف خاصی را در پیش گرفته است.

شیر و عسل شما را به عمق تلخی و شیرینی زندگی می‌برد و در هر تلخی یک شیرینی خاص پیدا می‌کند. با توجه به این که نیویورک تایمز از این کتاب به عنوان پرفروش ترین کتاب سال ۲۰۱۵ یاد کرده بود، انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ نیز به فروش بالای خود ادامه دهد.

نگاه آخر به پرفروش ترین کتاب های جهان در سال ۲۰۱۸
با مطالعه مطالبی درباره پرفروش ترین کتاب های جهان در سال ۲۰۱۸ به سادگی متوجه شدیم که علاقه اصلی مردم در دنیا به سمت سیاست گرایش دارد؛ اما ادبیات داستانی هنوز هم نقش ویژه‌ای در زندگی مردم جهان دارد. در هر صورت تمامی این کتاب‌ها در نوع خود بهترین بوده‌اند و ارزش چندبار خواندن را خواهند داشت. همه چیز به سلیقه ادبی شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا